Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Šílená exploze v Bejrútu rozmlátila celé město: Lidé leží v kalužích krve, ztrácejí své domovy

Šílená exploze v Bejrútu rozmlátila celé město: Lidé leží v kalužích krve, ztrácejí své domovy
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Bejrút
V úterý došlo v hlavním městě Libanonu k tragické události. V Bejrútu se odehrála exploze, která způsobila ve městě vysoké škody. Kromě toho je nahlášeno také několik desítek mrtvých lidí. Nemocnice jsou přeplněné a v ulicích vládne chaos. Lidé se obávají, že se jednalo o teroristický útok.

Bejrút je po masivní explozi extrémně zdevastovaný. Po ulicích utíkají vyděšení lidé a hledají nejbližší nemocnice, kde lékaři ošetří jejich vážná zranění. Ty jsou nanejvýš přeplněné a pacienti vyčkávají na ošetření na podlahách. Všude je krev a z lidí vyzařuje jediné, a to strach. Na sociálních sítích kolují záznamy z míst, která výbuch zasáhla. Na nich lze spatřit jak se během vteřiny obchody i domovy lidí promění v trosky.

Extrémní výbuch, který vyvolal tlakovou vlnu byl podle všeho slyšet až dvacet kilometrů od Bejrútu. Explozi dokonce zaslechli lidé i na Kypru. Právě tlaková vlna vymlátila okna z budov, poničila auta a způsobila masivní škody. Aktuálně je potvrzeno padesát mrtvých a téměř tři tisíce lidí je zraněných. Informoval o tom ministr zdravotnictví Hamad Hasan. „Viděl jsem ohnivou kouli a kouř nad Bejrútem. Lidé křičeli a běhali, krváceli. Z domů se utrhly balkony, z budov se rozbila okna a sklo padalo na ulici.“ uvedl agentuře Reuters svědek.

Někteří lidé spekulují, že se jednalo o teroristický útok. Izrael však popřel, že by na Libanon chtěl zaútočit. "Izrael s tím nemá nic společného,“ řekl agentuře Reuters jeden z izraelských představitelů. Podle Libanonské televize LBCI výbuch zapříčinil dusičnan sodný, který úřady z lodi zabavily již před rokem.

Související články

Další články