Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Šílená dieta Taťány Makarenko: Pět dní bez jídla a vločky máchané v mléce

Zdroj: Profimedia.cz
Hubnutí
Zakladatelka soutěže krásy Miss Czech Republic Taťána Makarenko (31) s jednou ze svých šílených diet, podle které 3 až 45 dní nejí, vločky si máchá v mléce a pije šťávu mačkanou z celeru. Kuriózní dietou se snaží překonat sama sebe.

Česká modelka ukrajinského původu Taťána Makarenko se se svými fanynkami pochlubila, jak se udržuje v perfektní kondici. Zakladatelka Miss Czech Republic totiž už čtvrtým rokem půstuje. Letos vydržela bez jídla celých pět dní. Svěřila se, že během hladovění pije jen minerální neperlivou vodu, čaje a černou kávu. Půst se dá dle modelčiných slov držet 3 až 45 dní. Během přechodu na pevnou stravu začíná Taťána s lehce stravitelnými potravinami. Za ty považuje stoprocentní vymačkanou šťávu z pomeranče, celeru nebo řepy. Mezi své další oblíbené pochoutky zařadila známá modelka i ovesné vločky rozmočené v jogurtu či mléce, to pro lepší stravitelnost.

„Stravuji se dobře, nejím smažené a cvičím,“ zdůraznila Makarenko a na své následovnice apelovala, aby si neroztahovaly žaludky příliš velkými porcemi. Táňa se stravuje během celého roku zdravě, jen alkohol jí dělá trochu problém, na ten si navykla dvakrát týdně. „Je to pro mě věc spirituální a ze zdravotního hlediska očistná,“ vyjádřila se k půstu a dodala, že netuší, kolik přesně během hladovky zhubla, protože po jejím skončení půjdou kila stejně zase pěkně zpátky nahoru. Taťána ovšem tvrdí, že hladovění dokáže odvést toxiny z těla a dokonce obnovit bílé krvinky.

„Musíte vědět, že nemáte zdravotní problémy a máte silnou psychiku,“ varuje modelka další odvážlivce, kteří by chtěli s půstem začít. „Můj důvod byla hlavně očista těla a mysli. Překonávám sama sebe,“ uvedla. Půst však není jen rychlá cesta, jak zhubnout. Taťána popisuje i komplikace, které vás mohou během postění potkat, jako je hlad, pocity na omdlení a silné bolesti hlavy. Modelka také popise střídání přívalů a úbytků energie. Taťána přiznala, že poprvé pro ni bylo těžké půst dodržet, teď už se na dobrovolné hladovění dokonce i těší.

Související články

Další články