Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Šiklová mluví z cesty, Zeman LSD nezkoušel: Prezident prý u testování drogy vůbec nebyl

Zeman prý LSD neměl.
+ Dalších 49 fotografií
Miloš Zeman (73) na LSD na chatě reformního komunisty a filozofa Jiřího Hermacha? Kecy v kleci, brání prezidenta herečka a Hermachova dcera Jana Hermachová. Socioložka Jiřina Šiklová, která popisovala, že to byl tenkrát dobrý trip a Zeman byl spokojen, prý mluví z cesty. Tehdejší nadějný prognostik na chatě jejího otce podle herečky vůbec nebyl.

„Co si pamatuji, byl to tehdy dobrý trip, Zeman byl spokojen. My ostatní jsme doufali, aby si nevšiml, že je poblíž Orlické jezero. Vytlačovali jsme ho pryč, protože není dokázáno, zda je člověk pod vlivem LSD schopný plavat,“ uvedla Jiřina Šiklová k tehdejšímu zážitku na letošní konferenci k oslavě 75 let od objevu psychoaktivních účinků LSD.

Jenomže herečka Jana Hermachová nyní uvedla, že Miloš Zeman (73) na chatě jejího otce, kde se LSD zkoušelo, tehdy vůbec nebyl.

„V sedmdesátých letech měl táta spoustu zajímavých kamarádů lékařů, z nichž někteří zkoumali účinky LSD, kterou by se mohli léčit psychiatričtí pacienti. A táta byl vždycky zvědavej… Měli jsme tehdy chatu na Zvíkově. Táta měl chuť to zkusit, takže šel do nemocnice za kamarády a ti mu řekli: Dobře, dáme ti dávku LSD, pojedeme na chalupu s tebou a budeme tě pozorovat; budeš nám říkat, co to s tebou dělá,“ uvedla Hermachová pro časopis Reflex.

„Byli jsme u toho tehdy já, můj muž, doktorka a Jiřina Šiklová, ale rozhodně žádný Miloš Zeman! Ten LSD na Zvíkově s mým otcem rozhodně nezkoušel. Ano, byli s tátou přátelé, ale později, až v osmdesátých letech,“ popřela herečka razantně Zemanovu účast.

Vzpomínky Jiřiny Šiklové označil hradní mluvčí Jiří Ovčáček už dříve za pouťové povídačky. Samotný prezident se ke svým zkušenostem s LSD nevyjadřoval. Rozseknout to teď může jedině on!

Mohlo by vás zajímat

Další články