Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Lékař z Frýdku-Místku zaplatí 20 tisíc, stáhl si před synem roušku. Manželka měla šálu

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
pokuta
Lékař z Frýdku-Místku Vladimír Hořava se měl nedávno procházet se svou ženou a synem, který byl v kočárku. Na okamžik si sundal roušku, aby se na drobečka usmál, přičemž ho v tu chvíli viděli policisté a jali se jej i jeho ženu pokutovat. Lékař Hořava napsal stížnost na chování strážníků a dopis zaslal primátorovi Frýdku-Místku. Použil v dopisu výraz "šikana občanů". Upozornil na to web Echo24.

Vladimír Hořava se rozhodl jít na procházku se svou manželkou a měli s sebou ročního syna uloženého v kočárku. On měl mít roušku a jeho žena prý šálu přes obličej, což se snažil pak policii i vysvětlit. Jen na malou chvíli si lékař při procházení roušku stáhl, aby se mohl usmát na své dítě do kočárku, když v tom zakročili policisté.

Prázdná ulice, nikoho neohrozil

Celou situaci popisuje v dopisu, který zaslal primátorovi Frýdku-Místku Michalu Pobuckému, jak upozornil web Echo24. „Roušku jsem si nasadil a snažil jsem se jim vysvětlit, že jako lékař zdejší nemocnice jsem plně orientován v problematice koronaviru a zcela jistě jsem nikoho na prázdné ulici neohrozil,“ píše lékař s tím, že na tři sta metrů nebylo ani živáčka.

Jeho manželka, která prý měla celou dobu roušku nasazenou, prý dostala od policisty stejnou výtku. Podle něj svým jednání ohrožují spoluobčany a s oběma má být zahájeno správní řízení, přičemž mají zaplatit pokutu každý 10 000 korun. „Můžu mluvit o štěstí, že po změně zákona minulý týden nemusí mít roušku i můj syn,“ uvedl podle webu lékař.

Šikana občanů?

Zároveň dodal, že manželský pár sledovala hlídka v autě ještě několik set metrů, aby viděli, zda si roušku opět nesundá. V dopise se prý Hořava zmínil o šikaně občanů. „Mělo by se instruovat strážníky, že rouškový zákon neslouží k šikaně občanů a že je třeba postihovat ty situace, kde hrozí eventuální přenos nákazy,“ zakončil Hořava dopis.

Související články

Další články