Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Šije celé Česko: Známé tváře pomáhají potřebným, roušky vyrábějí zadarmo

Zdroj: archiv Dagmar Havlová/Národní divadlo
+ Dalších 7 fotografií
Pomoc druhým
Šití roušek semklo české celebrity. Protože je v Česku nedostatek zdravotních pomůcek, řada českých celebrit se rozhodla přidat ruku k dílu a pomoci tak všem, kteří mají nedostatek roušek. Do výroby se dala například Lucie Bílá nebo Dagmar Havlová.

Celé Česko aktuálně ohrožuje nový typ koronaviru, který se šíří nebezpečnou rychlostí. Vláda vyhlásila zákaz pohybu na veřejných místech bez roušek či jiného překrytí úst a nosu. Jenže o zdravotnické pomůcky, jako jsou roušky, je u nás ohromná nouze.

Šije celé Česko

Protože je v Česku roušek nedostatek, lidé z celé země se dali do šití. Zapojila se i řada celebrit, které šijí zadarmo a roušky předávají těm, kteří je potřebují nejvíce.

Lucie Bílá

K výrobě roušek se přidala například jedna z nejlepších českých zpěvaček Lucie Bílá (53). "Pak že se mi nebude má profese švadlenky hodit...Chystám balík roušek do kladenské nemocnice," napsala na sociální síti Bílá. "Vím, že je v kladenské nemocnici 2,5 tisíce lékařů, sestřiček a zdravotnického personálu, vím, že i kdybych šila 26 hodin denně, není v mých silách tolik roušek ušít, ale šiju a šiju a šiju a uklidňuje mě to... Mám tak pocit, že jsem platná a že jen nesedím a nečekám, co přijde... Posílám pohlazení všem švadlenkám naší milované země," dodala.

Dagmar Havlová

Za šicí stroj usedla také bývalá první dáma a herečka Dagmar Havlová "Šijeme roušky pro zdravotníky v nemocnicích a hospicech u mé divadelní garderobiérky Ivetky," napsala si Dagmar na sociální síť. Také vyzvala všechny, aby nosili roušky a udržovali dobrou mysl.

Iva Janžurová

Na stránkách Národního divadla se objevilo několik snímků, na kterých herečka Iva Janžurová šije roušky. "Roušku má už každý chytrák! (me too) Ale pravý inteligent - ať už Young i ať už v The end - umí si ji také vyprat," prohlásila Janžurová.

Podívejte se do fotogalerie, které další celebrity se zapojily.

Související články

Další články