Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Šije celé Česko: Nejlepší modely roušek, se kterými porazíme koronavirus

Zdroj: Facebook
+ Dalších 6 fotografií
EXKLUZIVNĚ
V Česku platí první den zákazu vycházení bez roušky. A kreativita lidí na sebe nenechala dlouho čekat. Lidé šíjí jako o život, protože vláda nedokázala zajistit dostatek ochranných pomůcek pro obyvatele, kteří se obávají nákazy nebezpečným koronavirem. Lidé si ze šití vlastních roušek udělali lidovou zábavu...

Česká republika má 572 nakažených. Jde o oficiální a prozatímní čísla. Reálný stav může být mnohem vyšší. Experti naznačili, že skutečné číslo může být až pětkrát vyšší. Vláda zpřísnila opatření pro Čechy a nově od půlnoci ze středy na čtvrtek nikdo nesmí vyjít do ulic bez ochrany nosu a úst.

Lidé tak začali vytvářet roušky z různých materiálů Ať jde o papírové sáčky z vysavačů, které mají nízkou virovou propustnost, bavlnu nebo další materiály. A někteří kreativci se rozhodli, že jejich roušky budou hodně stylové.

Vybrali jsme pro vás deset parádních kousků, kterými se lidé v různých facebookových skupinách pochlubili. Všichni se momentálně řídí populárním heslem: Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě... Spolu to zvládneme!

VŠE O BOJI S KORONAVIREM NAJDETE TADY

Související články

Další články