Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Signály těla: Co vám chce tělo naznačit, když vás bolí hlava nebo třeba břicho?

Nepodceňujte signály těla.
Zdroj: profimedia.cz
Trpíte na silné migrény nebo žaludeční nevolnosti? Lékaři už nevědí, co s vámi a přehazují si vás jak horký brambor? Začněte vnímat signály, které vám tělo dává, a uvidíte, že bude po starostech.

Pokud máte časté bolesti břicha, zad nebo žaludku, rozhodně to není v pořádku. Lékaři často nejsou schopni určit diagnózu, a tak se ládujete prášky na bolest, ovšem to není řešení. Vaše tělo vám dává určité signály, kterými můžete rozklíčovat, co vám je a jak se bolesti zbavit.

Slyšeli jste někdy o psychosomatice? Jde o to, že vaše tělo reaguje na věci, které vás podvědomě trápí a nejsou dořešené. Zkuste tedy vnímat, jaká část těla vás bolí a co vám tím tělo chce naznačit? Za příklad si dáme třeba bolavá záda. Pokud vás bolí záda, asi jste si na ně příliš naložila a je potřeba zvolnit. Popřemýšlejte o možných souvislostech.

Jestli je vaším problémem neustálá migréna, pak tento signál rozhodně nepodceňujte. Zamyslete se nad tím, jestli něčeho nebo někoho nemáte plnou hlavu a není potřeba problém přestat řešit. Rozhodně nepodceňujte medicínu, ovšem pokud odcházíte od lékaře s tím, že jste zdravá a hlava vás bolí jako střep, budete muset najít příčinu sama.

Související články

Další články