Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Sicílie chce zpět turisty: Zaplatí jim polovinu letenky a další výdaje

Sicílie chce zpět turisty: Zaplatí jim polovinu letenky a další výdaje
Zdroj: unsplash.com
Lákání turistů
Sicílie, kam ročně vyráží tisíce turistů, zamýšlí, jak na sezonu přilákat dovolenkáře, o které přišla v důsledku koronavirové pandemie. Italský ostrov tedy vyčlenil desítky milionů eur, aby mohl turistům zaplatit polovinu cen letenek. Co dalšího čeká na přijíždějící návštěvníky?

Hrubý domácí produkt Itálie tvoří ze 13 procent turistický ruch. Nicméně kvůli koronavirové pandemii Itálie o všechny turisty přišla. Jen za březen a duben ztratil italský ostrov Sicílie zhruba 1 miliardu eur, které by jinak vydělal za pomoci turistů. Sicílie tedy rozmýšlí, jak po uvolnění opatření přilákat své návštěvníky zpět.

Podpora turistů

Sicílie, tedy oblíbená dovolenkářská destinace, vyhradila 50 milionů eur ze své kasičky, aby podpořila turisty, kteří se plánují na ostrov vydat. Místní samospráva bude přijíždějícím cestovatelům hradit polovinu letenek. Také plánují zájemcům hradit každou třetí noc v hotelu. Tím to ovšem nekončí.

Úřady navíc proplatí turistům všechny vstupenky do muzeí a archeologických nalezišť. Žádost o příspěvek na letenky si mohou návštěvníci vyřídit na turistických stránkách ostrova. Informaci přinesl deník The Times.

Uvolňování opatření

Itálie plánuje uvolňovat od 4. května. Nejprve otevřou parky, továrny a bude povoleno stavět. Obchody se budou otevírat po 18. květnu, restaurace či kadeřnictví až od června.

Bohužel Itálie patří mezi země nejvíce zasažené koronavirem. Epidemie se tam rozšířila ohromnou rychlostí, přičemž se nakazilo přes 200 tisíc lidí. Nákaza si v zemi vyžádala více než 27 tisíc obětí, což je druhý nejvyšší údaj o počtu mrtvých hned po USA.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy