Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Show v cirkuse: Co se ale děje za oponou, když zvířata neposlouchají? Tohle je hodně kruté VIDEO!

Každý z nás rád chodí do cirkusu. Nikdy nevíte, co vás tam může potkat, jaká show se právě chystá a jaká zvířata zrovna uvidíte. Když akrobati dělají svá čísla několik metrů nad zemí, držíte jim pěsti, aby nespadli. A když je krotitelka se svým tygrem zavřená v kleci, modlíte se, aby ji nějakým způsobem nenapadl.

Většinou sedíme v hledišti a necháme se kochat tou krásou, co pro nás ostatní vymysleli. Užíváme si představení od začátku až do konce. Ale nikdo z nás už nevidí tu dřinu, která za vším stojí. Žádný učený totiž z nebe nespadl. A tak se všechna zvířátka pokyny, které vypadají, že ovládají od narození, musí naučit.

Většinou krotitel rozdává úsměvy na všechny strany a vypadá to, že třeba s medvídkem nebo tygrem jsou nejlepšími kamarády. Tygr se tváří, že se vlastně na všem s krotitelem domluvili. Opak je ale pravdou.

Na videu jasně vidíte, jak zvířata při výcviku trpí. Když něco nechápou, krotitel jim to vysvětí hodně drsně. A někdy se bohužel uchýlí i k násilí a použije třeba bič. Nebo ostrý bodák. Tohle video ukazuje krutý svět cirkusu.

Související články

Další články