Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Shopaholicadel hodila 700 tisíc do kanálu: Čtvrt roku po koupi bytu ho nabídla za polovinu

Bizarní postavička českého internetu.
Zdroj: Se souhlasem Shopaholicadel
+ Další 4 fotografie
Průšvih

Jestli se jednou Adéla Pulcová (29) alias Shopaholicadel stane lektorkou na vysoké škole, rozhodně nebude vyučovat předmět Finanční gramotnost. Jak její „fanklub“ upozornil na sociálních sítích, byt, který koupila za 1,5 milionu na konci srpna, nyní dala do nabídky za směšných 800 tisíc. A možná už se jí ho povedlo zbavit.

Shopaholicadel vyhazuje statisíce oknem

Doba je zlá a trh s nemovitostmi stagnuje, nicméně ceny ani náhodou tak rapidně neklesají. Když se Adéla Pulcová neboli Shopaholicadel, známá to „vlastnice“ peskovaného snoubence Davida, rozhodla přestěhovat do Bíliny, koupila si tam byt 2+1 (55 m2), který byl krátce předtím na netu v nabídce za milion a půl.

Jenže sousedi se zhrozili, jaká alotria tam bude dělat, a kdosi z nich napsal i drsný dopis o nových spolubydlících, který se objevil všem ostatním ve schránkách.

Od té doby se Shopaholicadel necítí v bytě dobře a sotva se přistěhovala, už chce zase pryč. Vinu také svádí na „hatery“, jako by snad posměváčky se svou tváří a pověstí nepotkala kdekoli, kde bude bydlet.

Prodej hluboce pod cenou

Protože svůj byt neustále ukazuje při svých streamech, jakmile přes realitku podala inzerát na prodej, okamžitě si toho všimli influenceři a informovali o tom své fanoušky. Například tiktokerka Nikola Zwrtková, ale i největší odborník přes Adélu u nás - youtuber FatDad.

„Je to stoprocentně její byt, poznám ho ze streamů, podle výzdoby a podobně,“ potvrdil druhý jmenovaný i redakci eXtra.cz.

Redakce eXtra.cz se pokoušela ověřit skutečnost i u realitní makléřky, a aniž bychom sdělili konkrétní jméno (ptali jsme se pouze na to, jestli jde o byt jedné influencerky), žena se odvolala na GDPR a zavěsila. Krátce na to byl inzerát z internetu stažen.

Realitky se mnou nechtějí nic mít, plakala

Sama Adéla ale v jedné z hlasovek potvrdila, že chtěla byt prodat o půl milionu levněji, než za kolik ho pořídila před třemi měsíci.

„Mně realitní kanceláře vůbec neodepisují. Nevíš o někom, kdo by mi prodal byt za milion? Potřebuju ho prodat za milion, protože byt, který jsem si našla, stojí 760 tisíc,“ uvedla před časem. Evidentně pak ještě slevila.

Možná ale Shopaholicadel zašla ve svých slevách ještě níž, protože získala zájemce, který byl ochoten bez realitky zaplatit půl milionu. Nebo že by si nakonec uvědomila, že by byla šílenost připravit se o tak velké peníze, a tak nechala inzerci sundat z webu?

Auto prodala skoro zadarmo

Ať je to jakkoli, mizivou finanční gramotnost potvrdila i v jiném případě. Donedávna vlastnila auto Seat Leon, do jehož opravy nacpala skoro 70 tisíc korun. A když si sehnala jiné, prvnímu zájemci to původní prodala za závratných pět tisíc korun, informoval FatDad.

Adéla pak ve své nekonečné moudrosti triumfovala ještě i v dalším případě. Za docela vysoké peníze si u Úřadu pro průmyslové vlastnictví zkouší podat přihlášku na ochrannou známku pro Shopaholicadel. A i když jde zatím o žádost (i když již zveřejněnou, nyní běží tříměsíční lhůta pro případné námitky), chová se, jako by už platila.

A lidem, kteří o ní točí videa, hrozí s tím, že na to podle ní už nemají právo. Ochranná známka přitom slouží spíš případům, aby někdo nevyužil jméno na byznys, nikoli že by ho nemohl zmínit ve videu o ní, což Adélu strašně vytáčí. Takže se zdá, že určitě přes deset tisíc korun za přihlášku vyhodila oknem…

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy