Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Sharon Tate zemřela před 51 lety: Rodina Charlese Mansona ji ubodala v 8. měsíci těhotenství

Sharon Tate zemřela před 51 lety: Rodina Charlese Mansona ji ubodala v 8. měsíci těhotenství
Zdroj: AVCO Embassy Pictures / Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
tragédie
Už 51 let uběhlo od smrti herečky Sharon Tate. Pohledná blondýnka, která byla manželkou režiséra Romana Polanského (86), zemřela ve věku 26 let a v 8. měsíci těhotenství poté, co ji přepadl kult Charlese Mansona. Zatímco ji jeho zfanatizovaní poskoci vraždili, ona prosila o život svého dítěte a volala svou matku.

Sharon Tate byla nejstarší dcerou majora americké armády Paula J. Tatea a ženy v domácnosti Doris Tate. Byla roztomilá holčička a jak rostla ona, rostla i její krása. Už jako velmi mladá získávala první role v reklamách a menší příležitosti v tehdy populárních seriálech.

Kariéra ji přivedla až k režisérovi Romanu Polanskému, který se do ní zamiloval. Brzy po začátku vztahu pár uspořádal svatbu a když Sharon otěhotněla, vypadalo to, že tenkrát nejidyličtější pár Hollywoodu má život jako ze snu.

Zatímco Roman a Sharon si plánovali krásnou budoucnost, Charles Manson zakládal kult s názvem Manson Family. Jeho členové byli přesvědčeni, že pokud zavraždí bohaté bílé lidi a vraždu svedou na černochy, započnou tím rasovou válku, jaká neměla mít obdoby. Jejich prvním cílem se stal právě dům režiséra a herečky.

9. srpen 1969

Bylo jen krátce po půlnoci 9. srpna, když před domem Polanského a Tate zaparkovalo auto, v němž seděli členové kultu Manson Family. Charles „Tex” Watson, Patricia Krenwinkel, Linda Kasabian a Susan Atkins nejprve odstřihli od domu telefonní dráty a Watson zastřelil řidiče projíždějícího vozu. Linda Kasabian začala panikařit, skutečně vraždit nechtěla, a proto jí ostatní členové kultu řekli, aby hlídala pozemek.

Roman Polanski byl zrovna pracovně mimo domov a o těhotnou Sharon se starali její přátelé Wojciech Frykowski, jeho přítelkyně Abigail Folger a dobrý kamarád Jay. Když vrazi vnikli do domu, jako první byl na řadě spící Wojciech, kterého Watson vzbudil kopancem do hlavy, načež ho Patricia Krenwinkel svázala.

Susan Atkins mezitím prošla celý dům a všechny přítomné odvedla do obývacího pokoje. Tam jim bylo nakázáno, aby si lehli na břicho na zem. Jay však kvůli Sharon, která byla v 8. měsíci těhotenství, protestoval, a tak ho Watson zastřelil.

Atkins dostala příkaz zastřelit Frykowského, který využil jejího zaváhání a začal utíkat. Watson ho ale dopadl, praštil ho do hlavy pistolí a ubodal ho neuvěřitelným množstvím ran. Jeho tělo prý bylo znetvořené tak, že téměř nebylo možné jej identifikovat.

V domě propukla rvačka mezi Abigail Folger a Patricií Krenwinkel. Abigail nakonec ubodala jak Patricie, tak už rozběsněný Watson. V posledních vteřinách života měla svým vrahům říkat, že se vzdává a prosit, aby ji nechali být, protože už je stejně mrtvá.

Smrt Sharon Tate

Naživu už byla jen Sharon Tate, kterou v domě hlídala Atkins. Těhotná herečka prosila vražedkyni o slitování a žádala, ať jí pomůže porodit a zachrání její dítě, než ji zabije. Ve vraždě Sharon a jejího nenarozeného syna, který se měl jmenovat Richard, měl znovu prsty kromě Atkins i chladnokrevný Watson.

Když Sharon naposledy vydechla, Susan Atkins namočila do její krve ručník a na dveře jím napsala nápis PIG neboli prase. Snímky z vraždy, ačkoliv jsou na internetu dostupné, jsou jen pro velmi silné povahy. Watson dokonce přiznal, že své oběti bodal natolik, že byl schopen do jejich těl zabořit ruku až po předloktí.

Pohřeb, pocta a trest

Sharon byla pohřbena se svým synem v náručí dne 13. srpna 1969 na hřbitově Holy Cross Cemetery v Los Angeles. Pohřbu se zúčastnily davy lidí včetně truchlících kolegů a fanoušků. Polanski pak na počest své zesnulé ženy natočil snímek podle knihy od Thomase Hardyho s názvem Tess Of D’Urbeville, o které mu Tate říkala, že by z ní byl dobrý film.

Členové kultu Manson Family byli potrestáni roku 1971. Charles Manson jako hlava kultu společně s Krenwinkel, Watsonem a Atkinson byli odsouzeni k trestu smrti, který jim byl posléze kvůli změně zákona přehodnocen na doživotí. Linda Kasabian odsouzena nebyla, protože nevraždila a stala se klíčovým svědkem celého případu.

Související články

Další články