Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Shannen Doherty o rakovině a umírání: Svým blízkým chce říct sbohem v dopisech

Shannen Doherty o rakovině a umírání: Svým blízkým chce říct sbohem v dopisech
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
čtvrté stádium
Shannen Doherty (48), nejlépe známá ze seriálů Beverly Hills 90210 a Čarodějky, si uvědomuje, že kvůli rakovině prsu v posledním stádiu nebude na tomto světě tak dlouho, jak by si přála. Ačkoliv se dle svých slov cítí zdravě, cítí, že musí napsat poslední dopisy svým blízkým. V nich se mají po její smrti dozvědět, jak moc je měla ráda a kolik pro ni znamenali. Ještě je ale napsat nedokáže.

V únoru Shannen Doherty oznámila, že po prvním dlouhém boji s rakovinou prsu se jí zákeřná nemoc vrátila, navíc rovnou ve čtvrtém a tudíž finálním stádiu. Přiznala tehdy, že po vyřčení diagnózy neměla do psychického kolapsu daleko a že se svým osudem se stále ještě vyrovnává.

Od počátku pandemie koronaviru se nemocná Shannen na veřejnosti ukazuje jen sporadicky, bojí se totiž následků, které by na ní mohla nákaza nemocí covid-19 zanechat. Svůj čas tráví především doma a dlouho se odhodlává ke kroku, který ovšem není nikdy schopna udělat.

Hvězda seriálů Beverly Hills 90210 a Čarodějky se chce se svými blízkými rozloučit v dopisech, s jejich sepsáním ale bojuje. „Ty dopisy napsat musím. Jsou věci, které musím říct mamince a chci, aby můj manžel věděl, jak moc pro mě znamenal,“ vysvětlila magazínu Elle.

Ještě neodcházím, tvrdí

Vždy, když se Shannen Doherty rozhodne, že půjde dopisy pro své blízké napsat, nakonec si to rozmyslí. „Pokaždé, když přijde čas to udělat, přijde mi to moc konečné. Jako kdybych už odcházela, ale to já ještě nedělám,“ doplnila herečka.

„Cítím se jako velmi zdravý člověk. Je těžké tady pomyslně všechno dořešit a dokončit, když mám pocit, že tady můžu být ještě 10 nebo 15 let,“ vysvětlila Shannen s tím, že v sobě má ještě spoustu energie do života a užívá si i maličkostí, které zdravý člověk přehlíží.

Léčba

Shannen Doherty se od lékařů dozvěděla, že rakovina se postupem času pravděpodobně rozšíří i do jejích plic, jater a mozku. Aktuálně podstupuje hormonální terapii sloužící k zablokování estrogenu, který podporuje metastázování.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy