Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Shannen Doherty (48) se vrátila rakovina: Brenda má bohužel nemoc v posledním stádiu

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 19 fotografií
zákeřná nemoc
Shannen Doherty (48), známá především jako Brenda z legendárního seriálu Beverly Hills 90210, prozradila, že znovu bojuje s rakovinou prsu. Zákeřná nemoc jí byla poprvé diagnostikována v roce 2015, tehdy se herečka rozhodla svůj boj s chorobou sdílet na sociálních sítích a svět se radoval, když v roce 2017 oznámila, že ho vyhrála. Nyní však znovu trpí.

O návratu zákeřné nemoci se Shannen Doherty rozhodla promluvit v talkshow Good Morning America. „Během pár dní by to vyšlo najevo – mám rakovinu prsu ve čtvrtém stádiu,“ přiznala zlomená herečka.

label alt

Poslední stadium rakoviny prsu

Rakovina prsu ve čtvrtém stádiu je takzvaný metastatický karcinom prsu. Ten již nelze vyléčit a průměrná doba dožití pacientek s touto diagnózou je 3–5 let. Život ženám s touto nemocí prodlužuje systémová léčba, která má za cíl co nejdéle udržet pacientce kvalitní život.

Pro Shannen, která rakovinu už jednou porazila, se jedná o srdcervoucí diagnózu. „Občas si říkám, proč sakra já. Ale pak si říkám, kdo jiný, když ne já, tuhle nemoc si přece nezaslouží nikdo,“ řekla Doherty v upřímném rozhovoru.

„Je to hořká pilulka, kterou musím spolknout. Dělala jsem si starosti hlavně o to, jak to řeknu mamince a manželovi,“ dodala Shannen. Herečka si je prý rovněž vědoma toho, že tentokrát jde o boj, který nemůže vyhrát.

Soudní bitva

S pravdou ohledně rakoviny vyšla Shannen Doherty najevo kvůli soudní bitvě s pojišťovnou. Informace o její nemoci jsou v soudních spisech a proto pravdu řekla fanouškům raději ona sama, než aby se ji dozvěděli z úst osob, které k ní nemají žádný vztah.

Beverly Hills 90210

Ani hrůzná diagnóza Shannen nepřiměla k tomu, aby přestala natáčet pokračování seriálu Beverly Hills 90210. Její největší oporou při minulé bitvě s rakovinou jí byl zesnulý kolega Luke Perry, jehož památku chce i nadále uctívat. Pomocnou ruku jí během natáčení pokračování podal další z kolegů, Brian Austin Green, který seriálové Brendě dle jejích vlastních slov nabízel rámě, na kterém se mohla vyplakat, když se cítila nejhůř.

Související články

Další články