Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Seznamte se, tahle muslimská dívka chce být první balerínou s hidžábem. Dovolili byste jí to?

Seznamte se, tahle muslimská dívka chce být první balerínou s hidžábem. Dovolili byste jí to?
Zdroj:
+ Další fotografie
Čtrnáctiletá Stephanie Kurlow z Austrálie má velký sen. Touží se stát profesionální balerínou. Už v tak nízkém věku se jí podařilo získat stipendium. Školu baletu se jí rozhodla zaplatit švédská módní značka Björn Borg.

Mladá nadějná tanečnice Stephanie ze Sydney si bude moct díky stipendiu dovolit drahou školu baletu.

Ráda by se proslavila jako vůbec první muslimská balerína na světě se šátkem na hlavě.

Švédská módní značka se zapojila do projektu, který financuje sny dětí, co nemají dostatek financí.

Stephanie tančí už od svých dvou let, ale v roce 2010 přestala. Její rodina se totiž rozhodla konvertovat k islámu

Od té doby se snažila najít školu, která by akceptovala její náboženské vyznání a zároveň uspokojila její taneční potřeby.

"Spousta lidí mě nevnímá pozitivně. Od cizích často slýchám urážky a také mi neustále opakují, že nemůžu být baletkou, protože jsem muslimka a vyznávám islám," svěřila se pro deník Fairfax Media.

Její inspirací byla například balerína Misty Copeland, která je afroamerické národnosti. "Když může tančit ona, proč ne já," uvedla Stephanie.

Vzorem jí je také Amna al-Haddad, která je slavnou vzpěračkou arabského původu.

Stephanie má ještě další velký sen Ráda by si v budoucnu otevřela v Sydney svou vlastní školu múzických umění a učila tanec studenty všech kultur a národností.

"Muslimové se také mohou stát významnými a vzdělanými lidmi. Na světě je přece spousta takových, kteří se proslavili. Stali se spisovateli nebo moderátory a inženýry. Já chci být také slavná a dokázat, že i my muslimové máme své sny a dokážeme být ve svém oboru špičkami," dodala sebevědomá a chytrá Stephanie.

V jejím okolí se ale i tak najde několik muslimů, kteří její nadšení pro balet příliš nesdílejí a říkají, že tančit je v této kultuře zakázáno.

Talentovaná čtrnáctiletá slečna se ale nechce nechat nikým odradit a za svým snem půjde stůj co stůj.

"Mám pocit, že hodně muslimů kvůli svému náboženskému vyznání zbytečně zatracuje své sny. Ale já vím, že to, co dělám, je správné a nic mě v tom nezastaví," má už teď jasno Stephanie.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy