Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Seznamte se s mužem, který vyhrál v loterii 813 milionů korun, ale všechny je zase rozdal!

Snažil se skrývat svou identitu, což bylo těžké. Výherci velkých výher
se musí vyfotit s šekem.
Zdroj: Western Canadian Lottery Corporation

Dokázali byste něco takového, pokud byste vyhráli spoustu peněz? Muž z kanadského města Calgary měl obrovské štěstí a v loterii vyhrál jackpot v hodnotě 40 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 813 milionů korun. Většina lidí by se radovala, že do konce života nebude muset hnout prstem a žít v luxusu. On se ale rozhodl celou svou výhru rozdat, zatímco několik měsíců vše tajil svým dětem.

Tom Crist, který v loterii vyhrál, byl dva roky čerstvým vdovcem a v Max Lotto vyhrál v květnu minulého roku. V září už šel do důchodu a hned věděl, co s vyhranými penězi udělá. „Měl jsem to štěstí, že mám slušnou penzi a během práce jsem zabezpečil i své děti, takže jsem neměl nejmenší pochyby, co s těmi penězi udělám,“ řekl v novinovém rozhovoru poté, co vyšlo všechno najevo.

V roce 2012 mu zemřela manželka na rakovinu plic, když jí bylo 57 let, takže se Tom Crist rozhodl dát část výhry do Tom Baker Cancer Center, kteří se starali o léčbu jeho ženy. A co se zbytkem peněz? To byl moment, kdy o své výhře řekl i zbytku rodiny a společně pak rozhodovali, jak s obrovskou sumou naložit. Vybrali několik charitativních organizací a vše jim dali.

Že peníze rozhodně nepotřeboval, dokazuje i to, jak se o výhře dozvěděl. Zrovna hrál golf, který si v důchodu užíval, jelikož byl většinu života ředitelem velké elektronické společnosti. „Jednoduše jsem ty peníze prostě nepotřeboval,“ ří­ká.

Udělali byste něco takového?

Související články

Další články