LSD bylo poprvé syntetizováno Dr. Albertem Hofmannem v laboratořích švýcarské farmaceutické firmy Sandoz v Basileji již v roce 1938, psychoaktivní účinky však objevil náhodou až v roce 1943. Takže LSD není na trhu rozhodně žádným nováčkem.

LSD si brzy oblíbili umělci k posílení své kreativity, od toho byl už jen malý krok k získání si popularity mezi veřejností. Běžně se užívá orálně, ve formě papírků napuštěných LSD (většinou rozměry 5×5 mm).

A co tahle věc způsobuje? Po dobu 8–14 hodin se uživateli dostavují pseudohalucinace, iluze, vize, změna vnímání reality, odlišné prociťování emocí a času. Častá je také smyslová synestezie, tedy prolínání smyslů (např. pocit „vidění rukama“ apod.) Při vyšších dávkách dochází také k dočasnému, ale úplnému odpoutání uvědomění od těla a ega.

To jsou všechno ale pouze informace. Jak tahle droga doopravdy a plně na člověka působí, ukázala naprosto dokonale umělkyně – malířka, která se rozhodla po celou dobu, co na ni bude účinkovat LSD, kreslit svůj vlastní portrét. Po celou dobu tohoto procesu na ni dohlížela kamarádka.

Takže co vlastně s vaším mozkem a vnímáním reality LSD dělá?