Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Seznamte se s LSD: Vidiny a halucinace, takhle se vnímá žena před a po požití drogy!

Tohle je pořád jedna a ta samá osoba. Jen mezitím požila LSD a takhle
se vidí.
+ Dalších 8 fotografií
Rodiče často varují děti před marihuanou, je to pro ně největší představitelná droga, ke které by se mohly dostat, píchání heroinu či šňupání kokainu je pro ně příliš vzdálené, ale samozřejmě nikdo si nepřeje, aby z jeho milovaného dítka vyrostl feťák. Škoda, že se takhle nevaruje v českých rodinách před alkoholem a válí se nám po ulicích v noci z pátku na sobotu patnáctiletí opilci, ale to je na jiné téma. Je tady totiž ještě jedna velká a tak trochu tichá neznámá, ke které se lze celkem snadno dostat, a je potřeba vědět, že od LSD musíte dát ruce pryč ještě rychleji než od všeho, co jste před tím drželi v ruce.

LSD bylo poprvé syntetizováno Dr. Albertem Hofmannem v laboratořích švýcarské farmaceutické firmy Sandoz v Basileji již v roce 1938, psychoaktivní účinky však objevil náhodou až v roce 1943. Takže LSD není na trhu rozhodně žádným nováčkem.

LSD si brzy oblíbili umělci k posílení své kreativity, od toho byl už jen malý krok k získání si popularity mezi veřejností. Běžně se užívá orálně, ve formě papírků napuštěných LSD (většinou rozměry 5×5 mm).

A co tahle věc způsobuje? Po dobu 8–14 hodin se uživateli dostavují pseudohalucinace, iluze, vize, změna vnímání reality, odlišné prociťování emocí a času. Častá je také smyslová synestezie, tedy prolínání smyslů (např. pocit „vidění rukama“ apod.) Při vyšších dávkách dochází také k dočasnému, ale úplnému odpoutání uvědomění od těla a ega.

To jsou všechno ale pouze informace. Jak tahle droga doopravdy a plně na člověka působí, ukázala naprosto dokonale umělkyně – malířka, která se rozhodla po celou dobu, co na ni bude účinkovat LSD, kreslit svůj vlastní portrét. Po celou dobu tohoto procesu na ni dohlížela kamarádka.

Takže co vlastně s vaším mozkem a vnímáním reality LSD dělá?

Mohlo by vás zajímat

Další články