Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Seznamte se s budoucí odvážnou Miss America! Této dívce chybí ruka, přesto se chce stát novou královnou krásy!

Nicole Kelly tvrdě trénuje na novou Miss.
Zdroj: profimedia.cz

Myslíte si, že modelky musí mít vždy dokonalé míry a vůbec být bez chybičky? Není tomu vždycky tak, nová Miss Iowa Nicole Kelly sice splňuje kritéria modelky, ale chybí jí jedna ruka.

23letá americká kráska se bez předloktí už narodila a podle ní ji to neomezuje v ničem, co chce dělat. Hraje baseball, plave a tančí. V současné době se připravuje na Miss America, kde bude reprezentovat stát Iowa. Nicole doufá, že korunu vyhraje a inspiruje ostatní k překonání jejich problémů. „Chci uveřejnit svůj příběh. Jsem tady ne proto, že vypadám jinak, ale protože mám inteligenci a schopnosti, které Miss America musí mít,“ líčí postižená dívka.

Ale jelikož sláva má i svou temnější stránku, je Nicole zaplavena ustavičnou mediální pozorností. Reakce lidí jsou různé. Někdo je vystrašený a někdo Nicole lituje. Ona sama si však na média nestěžuje, protože jí pomáhají upozornit na osoby se zdravotním postižením.

Kdyby Nicole nakonec opravdu Miss America vyhrála, nebylo by to poprvé, kdy soutěž vyhrála postižená dívka. Průkopnicí byla v roce 1995 Heather Whitestone z Alabamy, která trpěla sluchovým postižením.

Související články

Další články