Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Seznam bezpečných zemí se zúžil: Češi mohou bez omezení vycestovat do 8 destinací mimo EU

Seznam bezpečných zemí se zúžil: Češi mohou bez omezení vycestovat do 8 destinací mimo EU
Zdroj: pixabay
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Seznam čtrnácti bezpečných zemí mimo EU se proškrtal. Nyní můžou lidé kvůli šíření koronaviru vycestovat jen do osmi destinací. Mezi státy odebrané ze zeleného seznamu patří například oblíbené Tunisko.

Čtrnáct bezpečných zemí, které doporučila Evropská unie, si Česko o značnou část zkrátilo. Mezi šesti státy, které Česká republika vyškrtla, je Maroko, Alžírsko, Uruguay, Rwanda, Gruzie a populární destinace Tunisko.

Některé z vyloučených zemí však můžou lidé stále navštívit. Musí ale dodržet určité podmínky. Například do Tuniska musí turisté přicestovat s negativním testem na koronavirus a následně podstoupit 14 denní karanténu. Je tam nyní 1 221 nakažených koronavirem

Na červený seznam zemí, do nichž není vůbec možné vycestovat, patří nyní Alžírsko. Tamní vláda totiž uzavřela hranice. Seznam byl sestavován na základě počtu nakažených osob v dané zemi. V Alžírsku je totiž potvrzeno 17 808 případů, což je mnohonásobně vyšší počet než v Tunisku. Nejlépe na tom není ani Maroko, kde je nyní 14 771 případů.

Češi mohou ale bez jakýchkoliv omezení odcestovat například do Řecka, kde je nyní 3 622 nakažených. Navštívit mohou také Maďarsko, Švýcarsko nebo Chorvatsko

NA SEZNAM BEZPEČNÝCH ZEMÍ SE MŮŽETE PODÍVAT V GALERII.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy