Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Seznam 30 měst, ve kterých je nejlepší street food na světě: Jaké máme nejblíže?

Seznam 30 měst, ve kterých je nejlepší street food na světě: Jaké máme nejblíže?
Zdroj: unsplash.com
Jídlo
Street food je celosvětový fenomén a v posledních letech je velmi populární. Jste milovníkem jídel z ulice? Tak právě pro vás jsme připravili seznam 30 měst, která byste měli rozhodně navštívit.

Pro někoho banalita, pro někoho životní styl. Street food se v posledních letech stalo velmi populární záležitostí. Ale co to vlastně znamená? Street food je jídlo ulice. Mělo by být rychlé, dobré, levné a většinou se tam řadí jídla, která se dají jíst rukou, tzv. "finger food". Pouliční občerstvení by nemělo znamenat jen smažák a párek v rohlíku. Svým způsobem se totiž jedná i o druh umění.

Street food je jídlo, které je možné zakoupit téměř kdekoliv na veřejném prostranství. Například na trzích nebo jen tak na ulici. Většinou se jedná o stánek, výdej z okénka nebo v poslední době hodně populární "food truck", což je vůz přizpůsobený pro prodej jídla.

V Česku zažívá jídlo ulice právě v těchto letech největší skok. Popularita street food roste a společně s ní i nabídka i poptávka. Přibývá podnikatelů, kteří se snaží prezentovat jídlo ulice jinak než jen jako smažák a klobásu na tácek. Stejně tak roste i poptávka u lidí. Zájem o dobré stánkové jídlo se zvyšuje a lidé se o něm chtějí dozvědět více. Dokonce i festivalů se street food každým rokem přibývá. Jeden z těch populárnějších je Street Food Festival, který se už tradičně koná v Praze.

Pokud jste opravdu velkým milovníkem street food, máme pro vás výběr 30 měst, ve kterých je nabídka jídla ulice nejlepší. Stránka My Late Deals vydala průvodce, ve kterém seřadila města podle toho, jak velká je tam nabídka, cenové relace a také sledovali hygienické propozice. A pokud je pro vás například Hong Kong příliš daleko, nezoufejte, protože třeba takový Berlín se umístil na krásném třináctém místě. A přeci jenom, pokud chcete zažít skvělý street food, hlavní město Německa není zas tak daleko.

1. Hong Kong, Čína

2. Bangkok, Thajsko

3. Ho Či Minovo město, Vietnam

4. Singapur

5. Bombaj, Indie

6. Řím, Itálie

7. Tel Aviv, Izrael

8. Sydney, Austrálie

9. Mexico City, Mexico

10. Portland, USA

11. Soul, Jižní Korea

12. Peking, Čína

13. Berlín, Německo

14. Paříž, Francie

15. Istanbul, Turecko

16. Palermo, Sicílie

17. Penang, Malajsie

18. Tokio, Japonsko

19. New Orleans, USA

20. Kuala Lumpur, Malajsie

21. Cartagena, Kolumbie

22. Port Louis, Mauricius

23. Honolulu, Havaj

24. Tchaj-pej, Tchaj-wan

25. Marrákeš, Maroko

26. Rio de Janeiro, Brazílie

27. New York, USA

28. Durban, Jihoafrická republika

29. Kingston, Jamajka

30. Dakar, Senegal

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy