Moravská pašeračka Tereza je zřejmě největší českou drogovou kráskou, ale vypadá to, že jí chybí plán, jak se z bryndy vylízat. Už třetím dnem je totiž v Pákistánu za mřížemi, ale českou diplomacii dosud nepožádala o pomoc. Učinil tak alespoň její otec, který je podle mluvčí ministerstva zahraničí v kontaktu s českou ambasádou.

„Potvrzujeme, že zadržená Češka se již nachází ve vazbě v centrální láhaurské věznici Kot lakhpat. Vyšetřování by měli i nadále provádět celníci, po jeho skončení (odhadem týdny) by mohl začít soud,“ prozradila deníku Blesk mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

„Zadržená se na nás zatím s žádostí o konzulární pomoc neobrátila, nicméně ambasáda je v kontaktu s jejím otcem,“ sdělila dále Valentová.

Rodina by se tak díky spojení s ambasádou mohla dostat k nejnovějším informacím o Terezině případu. Strýc zadržené nicméně eXtra.cz řekl, že žádné nové zprávy o neteři nemá.

Už včera navíc vyšlo najevo, že modeling, kterým se měla Tereza v zahraničí živit, úplně nespočíval v přehlídkách na molech. Jednadvacetiletá dívka podle všeho v cizině přišla k ranci peněz prostitucí.