Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem: Většina pachatelů nebude nikdy potrestána!

Před katedrálou byla situace neúnosná. Silvestr v Kolíně nad Rýnem se
zvrhl v sexuální orgie přistěhovalců a hromadné krádeže.
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
Sexuální útočníci ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem, kteří sexuálně napadali a okrádali ženy, zřejmě nebudou nikdy dopadeni. Přiznal to městský policejní šéf Jürgen Mathies. Záběry z kamer nejsou totiž na identifikaci pachatelů dost kvalitní. A tak musí stačit jen vzpomínky napadených žen.

Městský policejní šéf Jürgen Mathies řekl, že záznamy z bezpečnostních kamer nejsou na identifikaci pachatelů dost přesné. „Záznamy z bezpečnostních kamer nepostačují na jasnou identifikaci sexuálních útočníků. Je na nich vidět několik krádeží, ale to je všechno. Jsme závislí na svědeckých výpovědích a identifikaci útočníků oběťmi,“ vysvětlil Mathies.

„Identifikovat můžeme jen pachatele některých krádeží. U ostatních případů jsme odkázáni na svědectví a výpovědi obětí,“ vysvětlil Mathies. Policie v souvislosti s útoky zatím identifikovala 75 podezřelých. Většina z nich je ze severní Afriky nebo jde o migranty, kteří v Německu požádali o azyl. Zatčeno bylo zatím 13 lidí a vyšetřuje se celkem 1075 trestných či­nů.

Policie během sexuálně motivovaných útoků pochybila. Hlídky nepřivolaly posily, přestože situaci samy nezvládaly. Vedení policie navíc tvrdila veřejnosti, že byla silvestrovská noc klidná. Což nebyla pravda a policisté tak veřejně lhali. Na ženy v centru útočily skupiny mladých mužů, většinou se jednalo o Araby. V ulicích bylo až tisíc těchto zvrhlých a agresivních mladíků.

Některé napadené ženy se se svými otřesnými zážitky svěřily německým médiím. „Zničehonic nás obklopili muži a začali nás obtěžovat. Sahali nám na zadek i mezi nohy. Sahali nám po celém těle. Moje kamarádka se rozhodla, že se z toho davu dostaneme. Když jsem se otočila, jeden z útočníků mi ze zad strhl batoh,“ vzpomíná na silvestrovskou noc jedna z napadených žen.

Podobné incidenty se o silvestrovské noci staly ve více německých městech. Pobouřená německá veřejnost následně podrobila tvrdé kritice vlídnou přistěhovaleckou politiku spolkové kancléřky Angely Merkel.

Související články

Další články