Proč je chtěl zabít? Proč zabil nejen Moniku, ale i Klárku? Takové dotazy trápí českou veřejnost. V redakci eXtra.cz na tyto otázky známe odpovědi. Pochopit osobu Petra Kramného nám pomohou znalci z oblasti psychiatrie a sexuologie. Jejich posudky jsou součástí spisu. Proto není těžké zjistit, jakým člověkem Kramný je.

Z posudků vyplývá, že Petr Kramný lpí na detailech, že upřednostňuje a vnímá podrobnosti a malichernosti na úkor celku. V posudku dále stojí, že se špatně vyrovnává se stresem a s nezdarem, že se uzavírá do obranné ulity, a pokud se problémy dále vrší a on je neumí odbourat, tak se v něm hromadí stres a zloba. Po delší době stres dokonce ovlivňuje i jeho fyzickou stránku a Kramný může mít potíže se srdeční činností. Hrozí, že potlačený stres se projeví náhlou agresivitou.

Kramný může mít sklony k hysterickému chování, je velmi egocentrický a není moc empatický, své potřeby a problémy staví nad potřeby dalších členů své rodiny. Kramný je prostě narcista, který sebe rád staví do centra dění. Záleží mu, jak ho vnímají ostatní lidé. Jeho chování a psychologický profil souvisí s výchovou a očekáváním jeho rodičů.

Tím se dostáváme k jeho mamince. Právě ona ho vychovala a vštípila mu základní pravidla, jak se Petr má chovat k ženám.

Když Petr sbalil Moniku, byla to velká událost. Dostal do postele blondýnu, na kterou vlastně ani neměl. Ten vztah začal omylem. Muž, který byl celé dětství a dospívání vnímaný jako totální outsider, má najednou po svém boku atraktivní blondýnu. Petr věřil, že se na něj usmálo štěstí. Maminka ho sice varovala, že Monika je moc sexy a bude zřejmě trochu „do větru“, ale zamilovaný Petřík viděl jen ty krásné plavé vlasy a dokonalou postavu.

Jenže maminka měla pravdu. Monika se vedle Petra začala rychle nudit. Časem ji přestal bavit sex. Její manžel ji přitahoval opravdu jen velmi krátce. Líbilo se jí, že je samec, který je v posteli trochu dominant. Jenže se jí nelíbilo, že je to také nekňuba s nízkým sebevědomím. Začala si říkat, že by bylo dobrého najít nějakého kultivovaného milence, který bude inteligentní, bude s ním legrace a zároveň ji osouloží tak, jako to uměl ten nekňuba.

A tak Monika hledala. Psala si s muži na Facebooku, jejich představivost provokovala erotickými akty. Petr netušil, že za jeho zády jeho manželka rozjela paralelní vztahy. Museli mu to říct až sousedi a chlapi z práce. Že se mu Monika tak trochu spustila.

Šel za matkou a ta mu řekla, že se to dalo čekat. V matčině náruči našel oporu, ale také se styděl, že si Moniku neumí udržet. Jedna věc je sexy holku dostat do postele, druhá věc je si ji udržet. Kramný zvládl jen tu první půlku. Viděl, jak mu Monika mizí, jak se mu chlapi v práci budou smát, jak mu jeho matka říká pořád dokola, že se to přeci dalo čekat.

Navíc si Kramný přestával rozumět s dcerou. Monika z ní dělala svou princezničku, vychovávala ji podle svých pravidel a vštěpovala jí do hlavy, jak to holky mají na kluky koulet. Monika tvarovala Klárku k obrazu svému. Kramný měl čím dál tím větší vztek. Viděl, že Monika je mu nevěrná, a viděl, že Klárka respektuje jen svou mámu.

Petříkova maminka ho dál hecovala. Že přišel o Moniku a přijde i o dceru, že Klárka je ve vleku matky. Že Monika z ní takhle vychová takovou malou rajdu. Tohle všechno Kramného hrozně štvalo. Smáli se mu sousedi, smáli se mu chlapi v práci. Smála se mu Monika a smála se mu i jeho Klárka. Nesmála se jen máma, ta jen furt dokola opakovala, že mu to říkala. Že věděla, že Monika není pro něj ta pravá.

Petr začal přemýšlet, že by se Moniky rád zbavil. Je to šetřivý typ, a tak si spočítal, že rozvod ho bude něco stát. Navíc české soudy by Klárku svěřily zřejmě do péče matky. Nejlepší by bylo, kdyby Monika nějak zmizela. A ta Klárka, která je ve vleku matky, by mohla konec konců zmizet taky…

  • Autor textu měl možnost seznámit se s odbornými posudky soudních znalců v případu Petra K.