Alžběta Dzurková (24) věděla od 15 let, že je HIV pozitivní. Přesto si užívala nechráněný sex s několika muži. Navíc později onemocněla i žloutenkou a virovou hepatitidou typu C. Žena skončila před soudem v Hradci Králové.

Dívka vyrůstala v dětských domovech a měla problémy s drogami. Nyní vyplouvají na povrch další šokující informace. Dzurková byla totiž už od 15 let aktivní na seznamce libimseti.cz, na které vystupovala pod přezdívkou Albinka07. Uvádí tam, že má 15 let, hnědá očka a svoje celé jméno. S kolika muži se přes seznamku setkala, není jasné. Mezi lety 2014 a 2016 ale minimálně s pěti muži ve věku 20 až 50 let měla nechráněný styk.

Je obžalovaná z pokusu těžkého ublížení na zdraví a přečinu šíření nakažlivé lidské nemoci. Muži neměli ponětí o tom, že by byla žena nakažená virem HIV. Soud s ní pokračuje i dnes. Ve vězení už jednou byla a pustili ji právě na Vánoce roku 2014, kdy se zase vrhla do nechráněného styku. Žena porodila i dítě, které je úplně zdravé. Hrozí jí 5 až 12 let za mřížemi.