Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Styk s bachařem. Odborník nevěří, že vražedkyně Janáková otěhotněla přes plnící pero

Zdroj: profimedia, FTV Prima
vězení
Vražedkyně Petra Janáková (29) v pátek přivedla v nemocnici v Královéhradeckém kraji na svět chlapce. Tomu bylo okamžitě odebráno DNA a policisté se tak mohou brzy dozvědět, kdo je jeho otcem. Redakce eXtra.cz oslovila sexuologa Radima Uzla s otázkou, jak Janáková ve vězení nejpravděpodobněji otěhotněla. Odborník stojí pevně nohama na zemi a nevěří tomu, že by se ve vězeňských podmínkách sama oplodnila doneseným semenem.

Po odpykaných dvou letech z celkových 30, na které byla Petra Janáková odsouzena za vraždu sběratele mincí Evžena, šla v červnu vražedkyně na svobodu. Byla v 6. měsíci těhotenství a soud vyhověl její žádosti o přerušení trestu. Generální inspekce bezpečnostních sborů začala okamžitě vyšetřovat, zda otcem dítěte není někdo z dozorců, je však také možné, že si sperma obstarala od některého z vězňů. Pro redakci eXtra.cz se ohledně otěhotnění Janákové vyjádřil sexuolog Radim Uzel, který v umělé oplodnění doneseným spermatem nevěří.

„To otěhotnění přirozenou cestou je přirozenější než pašovat sperma, poněvadž je těžké říct, jak by to do té pochvy vpravila, na to by potřebovala nějakou trubičku nebo něco takového, to se nedá jen máznout na povrchu. Je to technicky obtížnější, než otěhotnět přirozeným způsobem,“ uvedl Radim Uzel. Pro ženu ve vězení by podle něj bylo velmi těžké se oplodnit doneseným semenem. Objevily se spekulace, že Janákové někdo donesl semeno v propisce nebo v plnící tubě. Nad tím se ale známý sexuolog usmívá. Bylo by to prý velmi komplikované.

„Pokud sperma uschne, není schopné oplození. Pokud je v tekutém stavu, je schopné oplození v řádu hodin… Mohlo by přetrvávat například ve vlhkém ručníku. Zmražené sperma vydrží léta, ale musí být uchováváno v tekutém dusíku a to je samozřejmě proces, to ve vězení není možné,“ dodal sexuolog. Propašované sperma by si tak Petra Janáková musela do pochvy vpravit nejlépe bezprostředně po jeho donesení. Přijatelnější je tedy verze, že během výkonu trestu měla vražedkyně pohlavní styk.

Petru Janákovou nyní čeká rok pobytu doma s dítětem. Jakmile tato doba uběhne, vrátí se zpět do vězení, kde si odpyká zbytek svého trestu.

Související články

Další články