Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Sex na vozíčku boří tabu! Hendikepovaní se dočkali návodu

Česká asociace paraplegiků, ve spolupráci s fyzioterapeutkou a specialistkou na spinální problematiku Zdeňkou Faltýnkovou, natočila edukační video o sexu pro vozíčkáře. To má za cíl zkvalitnit intimní život handicapovaným osobám s poškozenou míchou. Jde o vůbec první video takového druhu v Česku.

Videa poučují jak o sexuálních polohách vhodných pro handicapované muže, tak o těch, které jsou vhodné pro handicapované ženy. Nejedná se o videa jen pro lidi na vozíčku, ale i pro jejich partnery, kteří neví, jak se svým protějškem navázat intimní vztah nebo se o této záležitosti stydí mluvit.

V dokumentu vystupuje i ředitel Centra Paraple David Lukeš, který je vozíčkářem 17 let. Edukační snímek Partnerské vztahy, sex a rodičovství je rozdělen do sedmi kapitol. „Velmi citlivou a důstojnou formou přibližuje intimitu a sexuální praktiky vozíčkářů, jak žen, tak i mužů. Zároveň prezentuje, že lidé po poranění míchy mohou žít ve srovnatelné kvalitě partnerského i rodinného života jako před ochrnutím,“ píše k dokumentu CZEPA.

Po jednotlivých kapitolách CZEPA zveřejňuje celý dokument, který bude v kompletní verzi uveřejněn 6. května na YouTube kanálu organizace. „Nyní mají lidé po poranění míchy se všemi pomůckami možnost žít téměř stejným stylem života jako ostatní a téma partnerských vztahů a sexu k tomu samozřejmě patří. A vždycky k tomu patřila, jen se o tom nemluvilo. Teď už je ale doba zralá na to, aby se o tom otevřeně hovořilo, i díky legalizaci sexuální asistence u nás,“ řekla Zdeňka Faltýnková, autorka dokumentu.

Související články

Další články