Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Sex, lži a čtvrt milionu Čechů: Vše, co musíte vědět o trháku Bohemian Rhapsody

Zdroj: archiv
+ Dalších 14 fotografií
film roku
Fenoménem filmového světa se stal životopisný dokument o životě Freddieho Mercuryho a skupině Queen. Tři týdny po světové premiéře diváci stále stojí fronty v kinech, aby mohli vidět svou oblíbenou legendu, jíž na plátnech vdechl život Rami Malek. Snímek si od premiéry stále drží první příčku v návštěvnosti českých kin. Existují ale fakta, která se k běžným divákům jen tak nedostanou, a proto jsme se pro vás zaměřili na detaily, díky kterým můžete nahlédnout do zákulisí natáčení filmu, ale i do skutečností ze života Freddieho Mercuryho, jež ve filmu nezazněly.

Ačkoliv se jeden z nevýdělečnějších filmů tohoto roku v mnoha ohledech držel skutečnosti, existují podstatné věci, které jste na plátně vidět nemohli. Přinášíme vám to nejzajímavější ze světa Bohemian Rhapsody a ze života legendárního zpěváka. Jaké peníze si vydělali představitelé hlavních rolí, jaký byl ve skutečnosti sexuální život Freddieho Mercuryho a jaké nepřesnosti tvůrci vnesli do filmu při honbě za výdělkem?

Fanoušci skupiny Queen se na film těšili už od oznámení jeho natáčení v roce 2010, které se později přerušilo především z důvodu přeobsazování hlavní role. Tvůrci věděli, že trpělivé publikum nesmějí zklamat, a tak do filmu vložili nejen spoustu úsilí, ale i peněz. Rami Malek dostal za roli Freddieho Mercuryho pořádný balík, nicméně ve srovnání s dosavadním výdělkem je to almužna. Více o tom, jaké částky tvůrcům snímek vynesl a kolik si z natáčení odnesli protagonisté, se dočtete zde.

Aby byl film přístupný i pro mládež, museli tvůrci některé důležité okamžiky ze života Mercuryho vynechat. Málokterý divák tedy ví, že jakmile se Freddie rozhodl si užít, nikdo a nic ho nemohlo zastavit. On sám hrdě prohlašoval, že spal s více muži než herečka Elizabeth Taylor. V jeho srdci si však získaly stálé místo pouze dvě osoby, které můžeme nazývat osudovými láskami. To byla dívka jménem Mary Austin a muž, který s Freddiem strávil jeho poslední okamžiky, Jim Hutton. Jak divoký byl sexuální život Freddieho Mercuryho a která z jeho lásek sehrála v jeho životě větší roli?

Jak se liší film od historie?

Patnáctileté období, které film mapuje, je bezesporu samo o sobě zajímavé. Tvůrcům trháku to ale zřejmě nestačilo, do filmu tak přidali i události, které se v reálu vůbec neodehrály. Klikněte sem a dozvíte se, jak to ve skutečnosti bylo například s rozpadem kapely nebo Freddieho diagnózou.

I když nám film Bohemian Rhapsody dovolil nahlédnout blíže do života Freddieho Mercuryho, rozhodně se nedá říct, že bychom o něm věděli vše. I samotným tvůrcům zůstaly skryty jedny z nejintimnějších fotografií ze zpěvákova soukromí. Pokud vás zajímá, jak to Freddiemu slušelo s Jimem Huttonem a v jaké exotické destinaci si užívali svou dovolenou, podívejte se do této galerie.

Freddieho měl hrát Sasha Baron Cohen

Pro dokreslení dokonalé atmosféry snímku nebylo zapotřebí pouze identických replik kostýmů. Stěžejním bodem, stejně jako v každém životopisném filmu, bylo obsadit do role Freddieho Mercuryho herce, který nejenže má potenciál mu být s pomocí maskérů podobný, ale zvládne napodobit i pro něj charakteristické pohyby a především hlas. Rami Malek, který hlavní roli vystřihl geniálně, však nebyl prvním hercem, jehož jméno se v souvislosti s touto rolí skloňovalo. Prvním kandidátem na Freddieho byl herec, kterého byste v žádném seriózním filmu nečekali. Uvažovalo se, že Freddieho by mohl hrát i komik Sasha Baron Cohen, přesvědčte se sami.

S určitostí se dá říct, že nejdůležitější scénou snímku Bohemian Rhapsody je koncert Live Aid, který se odehrál roku 1985. Nejen k filmu, ale i k samotnému koncertu se vážou zajímavosti, které divákům vyrazí dech. Pakliže chcete porovnat filmový koncert s tím skutečným, přinášíme vám dechberoucí záznam.

Tím nejdůležitějším, co mohlo studio udělat pro to, aby se z filmu stal trhák, jakým je, byl výběr herců. K prosazení do hlavních rolí jim nestačil herecký talent, nejdůležitějším aspektem při jejich výběru, byla podobnost se skutečnými členy kapely. Ať už s menší či větší pomocí maskérů, autentičnost protagonistů byla dotažena téměř k dokonalosti. Kliknutím sem se můžete sami přesvědčit. Kdo se stal věrnou kopií reálné osoby a kdo by naopak potřeboval ještě přidat na make-upu? Každopádně pokud jste nějakým omylem film ještě neviděli, o víkendu máte nejvyšší čas na něj vyrazit.

Související články

Další články