Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Severokorejský vůdce Kim Čong-un žije! Ukázal se na otevření továrny plný elánu

Severokorejský vůdce Kim Čong-un žije! Ukázal se na otevření továrny plný elánu
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Živ a zdráv
Po třech týdnech, kdy se neukázal na veřejnosti, byl Kim Čong-un spatřen na otevření továrny. Spekulace o tom, že je v kómatu nebo dokonce mrtvý tak. Fotky i agentury Jonhap, Kjódó a KCNA naznačují, že je živ a zdráv, vypadá odpočatě a v dobré náladě. Na fotografiích je s ním i jeho mladší sestra Kim Jo-čong.

Severokorejský vůdce byl viděn naposledy 11. dubna a poté se po něm slehla zem. Spekulací o tom, kde je Kim Čong-un a co se s ním stalo bylo mnoho. Neobjevil se dlouhou dobu na žádné akci a o jeho programu nepsala ani média. Leckdo tvrdil, že možná zemřel, mnozí si mysleli, že je v kómatu či nemocný. Plný elánu a odpočatý však dorazil na slavnostní otevření nové továrny na hnojiva.

Kim zpět na veřejnosti

"Kim Čong-un se za zvuků uvítací melodie připojil ke slavnostní události. Všichni ze zúčastněných jeho příchod oslavovali," napsala agentura KCNA. Na jedné z fotografií vůdce přestřihává červenou pásku a nevypadá nijak komatózně. Po boku má navíc svou mladší sestru Kim Jo-čong

Vyjádření prezidenta Trumpa

Americká televize CNN totiž už minulý týden podle svého nejmenovaného zdroje tvrdila, že Kim Jong-un musel na operaci se srdcem a je ve vážném stavu. Web Daily NK, který získává informace převážně od přeběhlíků ze Severní Korey, uvádí, že se podle jejich zdrojů Kim zotavuje z kardiovaskulárního chirurgického zákroku. Obě tvrzení popřela jihokorejská vláda a pak i americký prezident Donald Trump

Trump prý o Kimovi ví informaci, kterou však zatím nechce sdělit a čeká na pravý čas. K veřejnému vystoupení Kim Čong-una nechtěl mluvit. "Raději bych to zatím nekomentoval. Máme k tomu co říci, ale to uděláme, až nastane vhodná chvíle," uvedl prezident Spojených států.

Podobná situace

Jihokorejský ministr pro sjednocení v úterý uvedl, že důvod pro Kimovu státnickou pauzu je obava z nákazy novým typem koronaviru Spekulace vznikaly hlavně kvůli jeho nepřítomnosti při oslavách narozenin jeho dědečka Kim Ir-sena, který založil KLDR Když vůdce chybí na tak důležité události, vyvolá to řadu otázek... Podobná situace tu byla už v roce 2014, kdy se na veřejnosti neukázal dlouhých 40 dní.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy