Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Severní Korea je šílená země, ve které sice lidé nemají co jíst, ale prý tam vaří ty nejlepší drogy!

Severní Korea má patent na nejčistější perník.
Zdroj: profimedia.cz

Američtí vědci, kterým se dostaly do rukou vzorky severokorejského metamfetaminu, byli překvapeni jeho téměř stoprocentní čistotou!

Metamfetamin, známý jako pervitin, se do USA dostal skrze skupinu severokorejských překupníků, kteří zde byli minulý rok zatčeni.

Tým kolem doktora Sheena Chestnut Greitense, profesora politologie na Univerzitě v Missouri, zjistil, že severokorejská vláda ve velkém vyrábí a nelegálně prodává tvrdé drogy a další návykové látky již od 70. let!

Za pašování návykových látek bylo dokonce vyhoštěno několik diplomatů včetně velvyslance z Norska, kam se snažili dostat tisíce lahví tvrdého alkoholu a stovky kil hašiše.

Ačkoliv po rozpadu Sovětského svazu přišla Severní Korea o svého nejvýznamnějšího komunistického sponzora a zemi velice rychle zachvátil hladomor, při kterém zemřelo přes milion lidí, Kimův režim údajně nutil zemědělce pěstovat namísto obilovin a kukuřice mák, ze kterého získával opium!

Od roku 2000 se severokorejské továrny začaly specializovat na modernější drogy, tedy pervitin a heroin.

Podle zdroje magazínu Vice byla sice zavřena většina pervitinových laboratoří, ale obliba této drogy konstantně vzrůstá především mezi domorodci. „Uniformované elity si v restauracích Pchjongjangu tradičně dávají čáru po večeři. Střední třída zase používá pervitin ke zmírnění bolestí zad nebo na nachlazení, ta nejnižší pak k zahnání hladu. Drogy jsou tak zásadní součástí severokorejské společnosti, že mění její chování,“ cituje zdroj.

Související články

Další články