Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Sestry Brejchovy: Hanu a Janu rozkmotřila celoživotní nenávist kvůli Formanovi

Jana a Hana Brejchovy
Zdroj: archiv ČT, Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Nenávist

Jak je známo, rodinu si nevybíráme, a ač je to sebevíc bolestivé, nekdy to prostě mezi příbuznými neklape. Přesně to se stalo hereckým sestrám Janě (81) a Haně (75) Brejchovým, které se údajně rozkmotřily kvůli filmu Miloše Formana (✝86) Lásky jedné plavovlásky. S čím se Hana Brejchová svěřila před lety deníku Aha!?

Rozkmotření

Nenávist, která trvá již celé dekády. Herečky Hana a Jana Brejchovy spolu nemluví již více než 30 let. I přes snahy mladší Hany se usmíření zřejmě konat nebude, a to ani na sklonku jejich života. Za celoživotním rozkmotřením obou hereckých sester přitom stojí jeden jediný film a žárlivost. Hana totiž své starší sestře vyfoukla roli Anduly ve filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana, za nejž byla Jana tou dobou provdaná. Jany, která měla být původně hvězdou filmu, jenž dnes patří ke zlatému fondu české kinematografie a značné úspěchy slavil i v zahraničí, se velmi dotklo, že dal manžel přednost její méně známé sestře. Miloš se prý k Haně choval tak, až vyvolal v manželce žárlivost. Sama Hana ho ale údajně brala jako staršího kamaráda, důvěrníka. Starší ze sester Brejchových ale nevěřila, že v tom není něco víc.

Snaha o usmíření

Před lety Hana dokonce svou starší sestru vyhledala a snažila se o usmíření. Jana Brejchová ji kupodivu přijala a dokonce řekla, že má chuť na rybízový koláč. Když ale Hana napekla a později přijela sestru navštívit, dala jí Jana košem a odmítla ji přijmout. Tehdy se to v Haně zřejmě definitivně zlomilo a celou kapitolu osoby své starší sestry v sobě navždy uzavřela. "Jana o mě nestojí. Asi to bude tak, že už se nadosmrti neuvidíme,“ řekla deníku Aha! před několika lety smutně, ale smířeně a tak to zřejmě již zůstane. Jana se údajně nechce vídat s nikým kromě své dcery Terezy Brodské (53), kterou má se svým druhým manželem hercem Vlastimilem Brodským (✝81).Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy