Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Sestřičky Modrý kód posílí miláček žen: Marek Němec se vrací do Rubavy

Sestřičky Modrý kód posílí miláček žen: Marek Němec se vrací do Rubavy
Zdroj: FTV Prima
+ Dalších 8 fotografií
návrat
Seriál Sestřičky Modrý kód bude mít už v další epizodě staronovou posilu. Do Rubavy se vrací po dvou letech v Londýně doktor David Hofbauer, kterého hraje Marek Němec (39). Divákům tak bude navrácena postava, po které od jejího odchodu především divačky nepřestaly volat.

Sestřičky Modrý kód dnes divákům vrátí to, po čem za časů Modrého kódu dva roky volaly: Vraťte nám Davida! Z urgentního příjmu Nemocnice Rubava se před dvěma lety vytratil do londýnské laboratoře a televiznímu divákovi sešel z očí.

K návratu Marka Němce přispěly nejen divácké prosby, ale také přání jeho kolegyně Sabiny Laurinové, jejíž postava Mery s Markovým seriálovým Davidem tvořila pár. „Netrpím samožerstvím, ale přiznávám, že to byl příjemný pocit. To jsou ty chvíle, kdy se měrou vrchovatou vrací vynaložená energie. Ale díky sociálním sítím jsem zjistil, že mě milují buď dvanáctileté holky, nebo stařenky. Nic mezi tím,“ směje se Marek Němec, který si diváckou oblibu vysvětluje atraktivitou příběhu jeho seriálové postavy.

„Postava Davida byla dobře vystavěná. Byl neobhroublý, ostrý, volil nestandardní východiska ze situací. A pak se dal dohromady s Mery – byli jsme jak dvě rozbité panenky, ona bez partnera a bez možnosti mít rodinu, on komplikovaná osobnost, ve vztazích neschopnej. Odšpuntovali seriálovou erotiku. Jeden čas se pořád svlékali, padali na sebe a užívali si plebejskou divokost,“ dodává.

Nadšená Sabina Laurinová

Návrat Marka Němce potěšil nejenom televizní diváky, ale i jeho herecké kolegy, především pak Sabinu Laurinovou. „Je pravda, že nosná linka a návrat Marka Němce mě přesvědčily o setrvání v seriálu. S Markem jsme si coby herečtí partneři velmi rozuměli a s jeho odchodem ze seriálu mi odešel kamarád. Tenkrát jsem mu z legrace řekla, že tu na něj počkám. A dodržela jsem to,“ směje se Sabina Laurinová.

V novém dílu seriálu Sestřičky Modrý kód si David Hofbauer sbalí v Londýně kufry a sedne na první letadlo do Česka. Proč? A co se stane, až se potká s Mery, která je ale čerstvě zasnoubená s doktorem Michalem Tomáškem, kterého ztvárňuje Saša Rašilov

Marek Němec je připravený na drama

Po návratu Davida Hofbauera do Rubavy nebude nic úplně jednoduché. Marek Němec přesně ví, co bude točit. „Teď to budou dramata. David se z Londýna vrací do Rubavy. A dá se předpokládat, že zamíchá kartami ve vztahu Mery a Tomáška. I když nevím, David od Mery odešel tak neurvale, že bych se nedivil, kdyby to s ní ani nehnulo,“ vysvětlil Němec.

K odchodu z role Davida měl Marek několik dobrých důvodů a během pauzy se rozhodně nenudil. „Založil jsem si vlastní divadlo Terminus. Chtěl jsem to udělat, dokud na to mám fyzicky. Je to v podstatě divadelní guerilla. Hrajeme na Letné ve Vodárenské věži. Texty stojí na dlouhých monolozích a intenzivním herectví. Některé jsou hodně náročné, ale nás to baví. Trávím tam teď kvanta času, profesionalizujeme se, takže se aktuálně dusím v byrokratickém molochu,“ dodal herec.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy