Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Sestřičky Modrý kód již brzy na obrazovkách: Takhle vypadala první klapka nového seriálu

Sestřičky Modrý kód již brzy na obrazovkách: Takhle vypadala první klapka nového seriálu
Zdroj: FTV Prima
+ Dalších 7 fotografií
novinka
Celý jeden letní měsíc, jednatřicet dní, zbývá do zahájení vysílání nového seriálu Sestřičky Modrý kód. První díl seriálu uvidí diváci televize Prima už v sobotu 29. srpna ve 20.15. Natáčení probíhá od počátku července a takhle sladce ho tvůrci a herci zahájili.

Natáčení seriálu Sestřičky Modrý kód zahájili za účasti hlavních tváří ředitelka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová, kreativní producent Ivan Vodochodský a výkonná ředitelka Lucia Kršáková zakrojením šestnáctikilového a půl metru vysokého třípatrového dortu. „Rozhodli jsme se oživit jeden z našich nejúspěšnějších seriálů a z žánru medical drama jej posunout do vztahové roviny. Zachováváme prostředí nemocnice a oddělení urgentního příjmu, které samo o sobě nabízí prostor pro nevšední události, ale nabídneme divákům poznat lépe postavy, které si oblíbili, a nové tváře, které věříme, že si oblíbí záhy. Pro tento projekt se nám totiž podařilo získat skvělé herce zvučných jmen i nové mladé talenty,“ sdělila Lenka Hornová.

Oblíbení hrdinové, nové tváře a příběhy jako ze života! Sestřičky spojují to, co měli diváci Modrého kódu nejraději, s tím, co na seriálech diváci milují: romantiku, napětí a vztahová dramata, která známe z vlastních životů.

Obsazení seriálu Sestřičky Modrý kód

Do Sestřiček přecházejí nejoblíbenější postavy z Modrého kódu v čele se Sabinou Laurinovou v roli vrchní sestry Mery. „Prozradím, že jí do života vrátíme její osudovou lásku Davida v podání Marka Němce, kterého si diváci i Sabina vyprosili. A nově přichází skvělá Adéla Gondíková jako její kamarádka Míša s celou rodinou. Tým sestřiček doplní i půvabná, mladá Natálie Halouzková jako sestra Katka a mladý talent Honza Nedbal v roli zdravotního bratra Lukáše. A jsem rád, že se nám podařilo pro roli Honzovy babičky získat úžasnou herečku Danielu Kolářovou. Věřím, že takovou sestavu diváci ocení,“ říká Ivan Vodochodský

Natáčení

„První natáčecí den jsem byl hodně nervózní. Hrál jsem poprvé od karantény, a navíc s paní Danielou Kolářovou Hrát s ní je za odměnu, ale současně cítím velký respekt a zodpovědnost,“ vzpomíná na svůj první natáčecí den herec Jan Nedbal, kterého seriál vrátil k jeho původní profesi. Střední zdravotnickou školu totiž vystudoval. „To je pravda, ale ze školy si nepamatuju už vůbec nic. Asi bych zvládl nabrat krev, ale infuzi už bych určitě nepodal. Možná že moji kolegové, kteří točili Modrý kód několik let, by si s tím poradili lépe. Jsem pryč ze školy víc než deset let, a ani tenkrát mi to podle mě moc nešlo. Doufám, že se nebudou dívat moje učitelky,“ směje se talentovaný Jan Nedbal, který v Sestřičkách získal roli zdravotního bratra Lukáše.

Na svůj první natáčecí den jen tak nezapomene ani představitelka další ústřední postavy, sestřičky Katky, Natálie Halouzková „Hned první den jsme točili bouračku a hned první den jsem dostala dublérku. Nejprve jsem ji nechtěla a dělala si legraci z toho, že umím bourat. Shodou okolností jsem totiž podobnou nehodu měla před pár dny také. Ale pak jsem byla ráda, že mě zastoupila kaskadérka. Byla to docela rána, zničili jsme dvě auta! Také bylo zajímavé pozorovat ,vlastníʻ nehodu,“ vzpomíná půvabná mladá herečka.

„Jsem ráda, že moje role není unylá sestřička, která jen tak proplouvá díly, a tu je s jedním, pak s druhým. Míša je ukotvená optimistická bytost, která nezkazí legraci. Jde hodně ze mne. Má hezkého manžela, hezké dvě děti a kamarádky, které hrají Sabina Laurinová a Kristýna Frejová S holkami se známe už od školy, a tak jsem ráda, že scenáristé napsali Míše přátelství v seriálu s nimi, protože je pravdivé,“ neskrývá potěšení z role zdravotní sestry Míši Adéla Gondíková

„Bude to vztahová horská dráha, ale ty v našich životech prožíváme všichni. Přiznávám, že nosná linka a návrat mého kolegy Marka Němce mě přesvědčily o setrvání v seriálu. S Markem Němcem jsme si coby herečtí partneři velmi rozuměli, s jeho odchodem ze seriálu mi odešel kamarád. Tenkrát jsem mu z legrace řekla, že tu na něj počkám. A dodržela jsem to. A je to o to lepší, že v dějové lince pokračuje i Saša Rašilov, se kterým nás pojí kamarádství už od dětství. Sounáležitost nás tří přinese řadu dobrodružství,“ slibuje Sabina Laurinová, která coby Mery i nadále zůstává na pozici vrchní sestry Nemocnice Rubava.

Související články

Další články