Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Sestřičky byly natočeny před 37 lety: Alena Mihulová alias Marie vypadá i po padesátce skvěle

Sestřičky byly natočeny před 37 lety: Alena Mihulová alias Marie vypadá i po padesátce skvěle
Zdroj: Filmové studio Barrandov/TV Nova
+ Dalších 8 fotografií
galerie
Psal se rok 1983, když se mezi českými diváky stal film Sestřičky naprostým hitem. Od té chvíle už však uběhlo 37 let a Alena Mihulová (54), která díky snímku prorazila, se velmi změnila. I po padesátce ale vypadá skutečně skvěle.

Hlavní postavou filmu Sestřičky je mladá začínající zdravotní sestřička Marie Sahulová, která je po maléru v nemocnici přeložena do venkovského zdravotního střediska, kde společně se starým lékařem a svéráznou zdravotní sestrou musí v drsném prostředí zanedbaných usedlostí padesátých let objíždět pětadvacet vesnic a řadu samot.

Mladičkou a krásnou Marušku ztvárnila Alena Mihulová, které bylo v době natáčení pouhých 18 let. Šlo o její úplně první snímek a hned si v něm zahrála po boku tak slavných tváří, jakými byla Jiřina Jirásková, Oldřich Vízner, František Husák či profesně jen o něco zkušenější Ondřej Vetchý. Role se ujala na jedničku a získala díky ní slávu, jako Marii ji lidé poznávají dodnes.

Proměna

Herečka se od natáčení populárního filmu velmi změnila, ještě aby ne, uběhlo od něj už neuvěřitelných 37 let. Rozhodně se ale nedá říct, že by se na ní zub času podepsal negativně. I po padesátce totiž vypadá skvěle, takový věk by jí snad nikdo nehádal. Na to, jak vypadá dnes, se podívejte v galerii.

Související články

Další články