Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Sestřička z Thomayerovy nemocnice nezemřela na koronavirus. Dorazila ji nespravedlnost, říká lékařka

Martina Vašáková.
Zdroj: Tomáš Vrbenský / CNC / Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
boj s virem
V neděli odpoledne byla v domě v Říčanech nalezena mrtvá zdravotní sestra (ročník 1972), která pracovala v Thomayerově nemocnici. Žena měla pozitivní nález na koronavirus. Nezemřela ale na následky nemoci COVID-19. Její úmrtí má jinou příčinu. "Stres a nespravedlnost," uvedla přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice Martina Vašáková.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch o zdravotní sestře uvedl, že se nakazila koronavirem od taxikáře, u kterého byla prokázána nemoc COVID-19 Podle dostupných informací ale koronavirus nebyl v případě zdravotní sestry bezprostředním medicínským důvodem úmrtí. Její smrt byla náhlá a nečekaná. Je dokonce nařízena pitva, aby se zjistilo, proč žena zemřela

Na internetových sociálních sítích se také hojně spekulovalo o tom, že zdravotní sestra mohla spáchat sebevraždu. Prý na ni doléhal stres a obavy o své zdraví. Je známo, že mnozí zdravotníci nemají ochranné pomůcky a přesto musí chodit do práce.

Vzkaz na Facebooku

Pouhý den před smrtí zanechala sestřička na sociální síti mrazivý vzkaz. „Jeden plášť, brýle a ústenka na 12hodinovou směnu fakt k takovému pacientovi nestačí. To se můžu svlékat, jak chci, a je mi to stejně prd platné,“ napsala rozhořená žena.

Policie ale vylučuje, že by žena spáchala sebevraždu. Policejní mluvčí Zdeněk Chalupa to opakovaně vyvrátil. "Nic nenasvědčuje tomu, že by byl spáchán násilný trestný čin nebo že by žena spáchala sebevraždu. Případ kriminalisté šetří jako náhlé úmrtí," uvedl Chalupa.

Nespravedlivé obvinění

O úmrtí zdravotní sestry pro Českou televizi promluvila Martina Vašáková, která je přednostkou Pneumologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice. Zdravotní sestra vždy pracovala na sto procent. Zdraví pacienta pro ni bylo zcela zásadní. Práce pro ni byla posláním...

Vašáková nesdělila přesnou příčinu úmrtí, rodina si to nepřeje. Ale uvedla, že na sestřičku doléhal stres a nespravedlnost. Pár hodin před smrtí s ní prý zamávalo obvinění, že nemoc COVID-19 do nemocnice zavlekl personál.

V Thomayerově nemocnici se koronavirem nakazilo několik sester z plicního oddělení a z oddělení následné péče. Ministr Adam Vojtěch nejprve tvrdil, že na oddělení nemoc patrně zavlekl personál, píše web Novinky.cz.

"Ty dvě sestřičky, které se nakazily tímto agresivním virem, byly v situaci, kdy měly kompletní protektivní vybavení na úrovni "3", a přesto došlo k nákaze. Je to popsáno i z jiných zemí světa, pokud se neopatrně svlékáme, tak se dostane ten virus na naši pokožku," uvedl epidemiolog Roman Prymula v rozhovoru pro Českou televizi s tím, že na straně vlády pochybení nevidí. Jenže lékaři a zdravotní sestry jsou jiného názoru.

VŠE O BOJI SE ZÁKEŘNÝM VIREM NAJDETE ZDE

"Stres a nespravedlnost," uvedla k úmrtí zdravotní sestry Vašáková. V rozhovoru pro ČT uvedla, že sestra měla pozitivní test na koronavirus To souhlasí. Ten ale nebyl rozhodujícím faktorem, proč žena zemřela. Ženu prý velmi zasáhlo to, co se o personálu z Thomayerovy nemocnice dočetla. Prý si velmi brala obvinění, že by nezodpovědným chováním ohrozila pacienty...

BOJ S KORONAVIREM SLEDUJEME ONLINE. VÍCE ZDE

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy