Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Šestnáctiletá Švédka Greta rozdělila Česko: Umělci se jí zastávají a z urážek je jim zle

+ Dalších 16 fotografií
KONTROVERZE
Šestnáctiletá Greta Thunberg, která vystoupila na shromáždění OSN s dramatickým projevem, v němž zkritizovala politiky za to, že jí svou nečinností směrem k ekologii zničili dětství, názorově rozdělila republiku. Zatímco exprezident Klaus by ji nechal rodičům odebrat, najdou se takové celebrity, kterým je z podobných názorů zle.

Aktivistka Greta Thunberg, která burcuje planetu kvůli větší péči o životní prostředí a dostane za to také alternativní Nobelovu cenu, popudila svým projevem na půdě Organizace spojených národů hodně lidí. Jenže jiní se jí zase zastávají. Třeba ti slavní.

„Gréta tady na Facebooku probudila ze zimního spánku asi všechny medvědy. Dnes zde nejsou odborníci na jachty, ale rozebírá se projev. Byla prej moc nas*aná a panuje silný podezření, že to hrála. Inu, kdyby se u toho usmívala, byla by zase podezřele moc v pohodě. Gréta vadí prostě z principu. Navíc, jak neopomene každej připsat, je dost nemocná, míněno duševně. Někteří jdou tak daleko, že doporučujou léčbu znásilněním. Co v projevu říkala, to neví nikdo. OK. Jděte do pr*ele,“ zlobí se na vlnu přehnané kritiky vůči šestnáctileté dívce zpěvák Wohnout Matěj Homola.

Podobně hovoří i jeho kolega hudebník Klus.

„O co jí jde? Co dokázala krom toho, že nechodí do školy? To neví, že jsou na světě Češi, kterým žádná malá holka nemá co říkat, co mají dělat? Že jsou zde silní, sebevědomí muži, ochotni si kdykoli plivnout na kohokoli, kdo na rozdíl od nich zvedne… se… a pro svou myšlenku i něco udělá? Zaplaťpánbůh za tu osvícenou zemi v srdci Evropy, která nejen že sama jde příkladem svým ohleduplným vztahem ke krajině, otevřenými, věcnými a humánními diskuzemi, svou důvěrou v mladou generaci a svým proslulým upřednostňováním etických zájmů před ekonomickými. Jsem Gretě vděčný za to, že mimo svou osvětu přináší tolik kontroverze, skrze kterou jsme sami sobě svědky, že je pro nás stále důležitější, KDO na nás mluví, než CO nám říká,“ píše ironicky a smutně zároveň zpěvák Tomáš Klus (33).

Nenávist a zloba

„Tolik nenávisti a zloby tady dnes kvůli malé holce, která neudělala nic špatného. Jen říká, že se bojí o tuhle planetu. Já taky, vy ne?“ zestručnil svůj názor moderátor a zpěvák Bořek Slezáček.

Z druhé strany celebritního tábora se nám nepodařilo najít žádného zuřivého obhájce kritiků, zpěvák Daniel Hůlka ale ochotně sdílel třeba status Tomia Okamury (47), který říká, že ze strany Grety jde o falešný a hloupý aktivismus.

Proti nekonstruktivní kritice dívky řadou Čechů se postavili i ti méně slavní.

„Klasický česky Pepík si přečte trollí hovadiny, že za přednášku dostane 20 tisíc EUR, a nenávist je na světě! Potom si poslechne, co říká, polovině h*vno rozumí, a tak považuje za nutné se vyjádřit na sociálních sítích jak úplný dem*nt. Na jednu stranu se mohu zasmát dobře mířenému vtipu na Gretu, viz třeba podobnost Budařovi, ale hejtovat problematiku, kterou řeší, je jako matlat si azbestovou mast na vlastní varlata!“ myslí si Jarda.

Mají slavní a jejich příznivci pravdu? Nebo se podle vás mýlí?

Mohlo by vás zajímat

Další články