Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Šestiletý chlapec z Benešovska mohl dál žít: Matka byla rapl a nikdo s tím nic nedělal, tvrdí sousedé

Zdroj: extra.cz
+ Další 3 fotografie
tragédie
Policie na Benešovsku vyšetřuje od čtvrtka vraždu teprve šestiletého chlapce. Za vraždou má údajně stát matka dítěte, která se pak neúspěšně pokusila o sebevraždu a soud ji poslal do vazby. Sousedé tvrdí, že žena byla problémová a nikdo s tím nic nedělal. Chlapec se stal obětí rozvodové bitvy, během které se mělo rozhodnout, v čí péči bude. Jeho otec se svou novou přítelkyní jsou naopak dle sousedů velmi slušní lidé.

Otřesná tragédie se stala minulý čtvrtek v obci na Benešovsku. Ačkoliv chlapečkova matka Martina byla problémová osoba, nikdo nečekal, co udělá. Ještě hodinu před vraždou syna s ním hrála za domem fotbal. Už o hodinu později však na místo přijížděli policisté, kteří bezvládné tělíčko teprve šestiletého chlapce našli schované ve sprchovém koutu. Martina se neúspěšně pokusila o sebevraždu.

V den, kdy byl chlapec svou matkou zavražděn, měl údajně proběhnout soud, který měl rozhodnout o tom, do čí péče připadne. Chlapcův otec Lukáš se svou novou přítelkyní jsou podle sousedů velmi slušní lidé a o péči o chlapce měli velký zájem. "Lukáš i jeho nová partnerka jsou slušní lidé. Matka byla problematická. Nenechala si domluvit. Lukáš chtěl syna do vlastní péče. Ona dělala peklo, no prostě rapl... Ale tohle nikdo nečekal," řekli webu eXtra.cz sousedé.

Podle sousedů je zřejmé, že kdyby se úřady začaly o matku zajímat, tragédie se vůbec nemusela stát. "Nikdo s matkou nic nedělal. Úřady si myslely, že si otec vymýšlí. Přitom tady každej věděl, co je matka zač," doplnil pro eXtra soused.

Chlapcův otec chtěl syna do své péče a ačkoliv se po celou dobu snažil se situací jakkoliv pohnout, nikdy to nevyšlo. "Chtěl jsem syna do své péče, protože matka neměla podmínky, aby se o něj dokázala postarat. Nevodila syna ani do školky, ani ji neplatila. Platil jsem ji já. Několikrát jsem sociálku upozornil, že není schopná o syna pečovat. Bylo to marné," uvedl pro Blesk.cz nešťastný Lukáš.

Úředníci, které Lukáš žádal o pomoc, prý argumentovali tím, že kontroly neprovádí namátkově, ale pouze na udání. Podle sousedů i samotného otce chlapečka je zřejmé, že kdyby sociálka zasáhla, tragédie se nemusela stát.

Související články

Další články