Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Šestiletý Čech se zabil v Rakousku na túře: Jeho matku obvinili z usmrcení z nedbalosti

Šestiletý Čech se zabil v Rakousku na túře: Jeho matku obvinili z usmrcení z nedbalosti
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Tragédie
V sobotu zahynul šestiletý chlapec z Česka na rakouské hoře Drachenwand. Rodina se tam vydala na túru, dítě ve tmě uklouzlo a spadlo před očima své matky z 60 metrů. Záchranáři informovali, že cesta, kterou rodina využila, je opravdu náročná a určená jen pro dospělé jedince. Policie v pondělí obvinila matku z usmrcení z nedbalosti.

Dvaačtyřicetiletá matka se svým přítelem, synem a rodinným známým se vypravili na túru po rakouské hoře Drachenwand. Rodina včetně sedmatřicetiletého známého se vydala na cestu už v půl jedenácté odpoledne, ale kvůli dítěti se výprava podstatně zpomalila. Na vrchol hory dorazili až po necelých sedmi hodinách. Při návratu zpět do údolí po stezce Hirschsteig se stmívalo.

Tragédie v blízkosti rokle

V půl sedmé večer se odehrála tragédie v blízkosti rokle Saugraben, kdy chlapec při sestupu po žebřících ve tmě nejspíš uklouzl a spadl z příkré skály do hloubky asi 60 metrů. Vedoucí záchranářů informoval agenturu APA, že matka byla v šoku a dodal: "O ostatní se v údolí postaral zásahový tým Červeného kříže."

Obviněna je zatím jen matka

Tělo chlapce bylo posláno policií na pitvu. Prozatím byla obviněna z usmrcení z nedbalosti jen jeho matka, ukáže-li se, že spoluvinu na tragédii nese i její partner a známý, obviní policisté i je. Pro tuto chvíli jsou muži svědky události, jak informoval list Kurier. Po smrti chlapce jsou všichni tři v šoku, kdy bude trojice vyslechnuta policií, se zatím neví.

"Pracovníci české ambasády jsou v kontaktu s rakouskou policií. Více už se k případu vyjadřovat nebudeme," uvedla v neděli mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy