Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Šestiletou Dianku hledaly stovky lidí celou noc: Dopadlo to tragicky, policie nechce mluvit

Zdroj: oficiální zdroj
Fotka
V úterý 25. února večer bylo vyhlášeno pátrání po holčičce ze Zlatých Hor, malá Dianka zmizela ze svého bydliště a nebyla nikde k nalezení. Po celonočním pátrání hasičů, policistů a desítek dobrovolníků z Olomouckého kraje ji v ranních hodinách našli, bohužel již nebyla naživu.

V úterý v půl sedmé večer bylo vyhlášeno pátrání po šestileté Dianě ze Zlatých Hor. Holčička byla naposledy viděna v blízkosti svého bydliště ve Zlatých Horách. Dianka si ještě v úterý odpoledne hrála na pískovišti se svou sestřenicí, pak zničehonic zmizela neznámo kam a nikdo neměl ani tušení, kde by mohla být.

V době zmizení měla oblečenou růžovou čepici, šedou bundu a černé kalhoty. Na očích měla dioptrické brýle s výrazné růžovými obroučkami.

Celonoční pátrání

Celou noc po ní pátrali hasiči, policisté a dobrovolníci z Olomouckého kraje, ale nedařilo se. . „Včera večer jsme vyhlásili pátrací akci, do které se zapojilo velké množství dobrovolníků,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová pro eXtra.cz. Do akce vyrazila také speciální lezecká a potápěčská skupina hasičů i kynologové ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kra­je.

Dobrovolníků byly asi tři stovky, domluvili se na sociální síti, přímo ve skupině Zlaté Hory na Facebooku. Podle komentářů pod fotografií holčičky to vypadalo, že rodiče Dianky byli na policejní stanici a doma čekal matčin přítel, kdyby se náhodou vrátila vystrašená domů.

Lidé si určovali místo a čas, kde se sejdou, aby mohli pomoci při hledání a vzájemně se informovali, jakou konkrétní oblast pročesali. Tělo holčičky bylo nalezeno jen padesát metrů od místa, kde byla naposledy spatřena. Nacházelo se ve vodní nádrži u rodinného domu, nádrž byla ukryta za stromy.

Vyjádření od policejní mluvčí

Až k ránu byla Dianka nalezena bez známek života S ohledem na její věk a rodinu nechce policie poskytnout více informací. Příčiny zmizení a smrti holčičky jsou tedy v tuto chvíli neznámé.

"Byla nařízena soudní pitva, budeme čekat na výsledky," vyjádřila se policejní mluvčí. "Důstojník, který celému pátrání velel, byl informován, že se dítě nachází v této lokalitě. Proto jsme nevyhlašovali dítě v ohrožení," vysvětlila tím, proč nebylo pátrání uvedeno v policejní databázi pohřešovaných dětí v ohrožení.

Související články

Další články