Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Šest zajímavostí ke komedii Bohouš: Hvězdný bernardýn se jmenoval úplně jinak

Šest zajímavostí ke komedii Bohouš: Hvězdný bernardýn se jmenoval úplně jinak
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 2 fotografie
zajímavosti
Jiří Sovák (†79) má jako hotelový správce Alois Randa starostí až až. Má mu přijet početný zájezd turistů, vaření má nad hlavu a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška, se pakuje pryč. S bernardýnem Bohoušem už nehodlá být ani minutu. Na scénu přichází stejně nenasytný host, Vladimír Menšík (†58), se kterým majitel uzavírá sázku. Pokud sní víc než pes Bohouš, bude mít pobyt grátis. Jinak ho čeká týdenní práce pokojské. Co jste o snímku nevěděli?

Komedie Bohouš je snímek o pár hercích, který se nadmíru vydařil. Černobílý film pojednávající o nenažraném bernardýnu Bohoušovi, majiteli hotelu Aloisovi, který má práce nad hlavu, a o hladovém hostu, kterého ztvárnil Vladimír Menšík, baví televizní diváky rok co rok. Herecké výkony Menšíka i Jiřího Sováka jsou opravdu brilantní a není divu, že je komedie i po letech oblíbená.

Kromě bizarní sázky v samotné komedii, která vznikla v roce '68, se i při natáčení děly různé úsměvné momenty. Připravili jsme pro vás několik zajímavostí, které jsou s komedií Bohouš spjaty, možná jste o nich ani nevěděli. Některé však tak legrační nejsou. Najdete je v galerii.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy