Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Šest let od smrti Moniky a Klárky: Kauza Petra Kramného znovu míří před soud

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
vražda
Znovu se otevírá případ Petra Kramného, který byl odsouzen k 28 rokům za mřížemi za vraždu manželky a dcery. Krajský soud v Ostravě se v pondělí opět začne zabývat případem kvůli údajné podjatosti soudkyně Renaty Gilové.

Petr Kramný byl poslán na 28 let do vězení za vraždu manželky Moniky (†36) a dcery Klárky (†8). Rozhodla o tom soudkyně Renata Gilová. Tu bude v pondělí 19. srpna znovu řešit soud. Podle spolku Šalamoun, jenž stojí na Kramného straně, podala novou námitku jeho obhájkyně Jana Rejžková kvůli tomu, že soudkyně Gilová požádala znalecký ústav v Českých Budějovicích, aby se vyjádřil k novým posudkům, které mají vypovídat v Kramného prospěch. Jenže tentýž ústav už jednou rozhodl v jeho neprospěch. A Kramného advokátce se nelíbí, že by o obnově procesu jejího mandanta měla dál rozhodovat Gilová.

Kramný hrůzný čin spáchal během dovolené v Egyptě v roce 2013. Symbolicky na páté výročí úmrtí jeho rodiny podal žádost o obnovu procesu. Už jednou obhajoba namítla podjatost soudkyně Gilové, nicméně Vrchní soud v Olomouci to odmítl a následně to potvrdil i Nejvyšší soud.

Klíčovou roli ve znovuotevřeném řízení sehrají nové posudky. V době, kdy případ projednával krajský soud, neměla obhajoba tyto posudky ještě k dispozici. Jiné už ale vzniknout nemohou, protože Ústav soudního lékařství v Ostravě nechal důkazy zničit.

Související články

Další články