Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Šest dětí, milionové dluhy a trable s alkoholem: Bývalý valašský král Bolek Polívka slaví 69

Nejvýraznější představitel české i světové pantomimy, který stál
u zrodu brněnského Divadla na provázku, slaví 69. narozeniny.
+ Dalších 5 fotografií
Osud uštědřil talentovanému herci a mimovi Bolku Polívkovi nejednu ránu, z níž se musel dlouhý čas vzpamatovávat. Při krachu několika vztahů si sáhl až na dno, navíc přišel o farmu i Valašské království. Co všechno dnešního oslavence za ta léta postihlo?

Bolek Polívka, rodák z Vizovic, byl činorodou duší již v mládí. Už na JAMU, kterou absolvoval v roce 1971, připravoval autorská představení, na nichž se podílel rovněž jako režisér. Stal se spoluzakladatelem Divadla na provázku a provozovatelem Divadla Bolka Polívky, kde působí dodnes.

Diváci si jej jistě pamatují jako skvělého mima, ale také jako divadelního a filmového herce. Mezi ty nejznámější snímky, v nichž se objevil, patří například Dědictví aneb Kurvahošigutntág, Kalamita, Pupendo, Pelíšky či Řachanda.

Několik let se pyšnil farmou v Olšanech u Vyškova, kde pořádal mnoho seancí a kulturních akcí. Na počátku roku 2013 ale Krajský obchodní soud v Brně poslal farmu kvůli osmimilionovému dluhu do úpadku. Posléze byla prodána v dražbě soukromé firmě, která za ni nakonec nezaplatila, protože Polívka prodal okolní pozemky s přístupovou cestou svému známému Alexandru Seidlovi. Herec tak čelil insolvenčnímu řízení. Mimo to svádí věčný boj s alkoholem. Sám dokonce tvrdí, že je pijícím abstinentem, který hned po ránu nepohrdne panáčkem slivovice.

Ačkoliv Bolek nebyl nikdy žádným seladonem, s ženami to uměl. Údajně stačilo, když jim recitoval básně a cítily se s ním v bezpečí. “Uvědomil jsem si, že nejdůležitější je budit důvěru. Aby měla žena pocit, že s tímhle člověkem chce mít děti, že by s ním určitě o nic nepřišla. Když si pomyslí: Ten je nejen usměvavý, ale i seriózní. Komik, a ještě toho tolik ví,“ prozradil své techniky v jednom z rozhovorů.

Bolkovou první ženou byla Stanislava Polívková, s níž má dceru Kamilu. Následoval vztah s herečkou Evelynou Steimarovou, která patřila i k přítelkyním samotného Karla Gotta. Z jejich lásky se narodila dcera Anna. Patnáct let žil s francouzskou herečkou Chantal Poullain, jež mu porodila syna Vladimíra. S poslední partnerkou Marcelou, s níž už také nežije, má tři potomky – Marianu, Jana a Františka Antonína.

Mohlo by vás zajímat

Další články