Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Sériový vrah Ted Bundy zabíjel i miloval: Kam zmizely jeho žena a dcera, kterou počal v cele smrti

Sériový vrah Ted Bundy zabíjel i miloval: Kam zmizely jeho žena a dcera, kterou počal v cele smrti
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
skrývání
Teda Bundyho zřejmě není nutno rozsáhle představovat, přeci jen jde o jednoho z nejslavnějších sériových vrahů všech dob. Příběh jeho zabijáckého běsnění nahání mnohým hrůzu dodnes, stejně jako fakt, že po něm toužila spousta žen, i když věděly, že vraždí. Jeho srdce mělo celý život patřit jen Elizabeth Kloepfer, přesto si ale už jako vězeň vzal jinou ženu. S Carole Ann Boone se mu podařilo v cele smrti počít dítě, dceru jménem Rose. Ta se dnes spolu s matkou skrývá a obě si několikrát změnily jméno.

Omráčení, uškrcení, posmrtné znásilnění obětí - takový byl ve většině případů postup sériového vraha Teda Bundyho Ten v letech 1974 až 1978 zabil přinejmenším 30 žen a jeho dopadení a odsouzení k trestu smrti bylo pro soud a policii velmi náročné. Vůbec poprvé v historii byl vrah usvědčen díky otiskům zubů.

Je až s podivem, že ačkoliv ženy věděly o Tedově vražedném běsnění, nechtěly uvěřit tomu, že je skutečně zabijákem. Jeho šarm, úsměv a zdánlivě vysoké sebevědomí ohromovalo davy dívek, které chodily k soudu oblečené tak, aby se mu co nejvíc líbily. Ani jedna z nich však jeho pozornost nezískala.

Elizabeth Kloepfer

Je všeobecně známo, že Ted Bundy měl jednu jedinou životní lásku. Tou byla Elizabeth Kloepfer, se kterou se seznámil v roce 1969. Ona byla matka samoživitelka a on projevoval lásku nejen jí, ale i její malé dceři. Nemohl si ale odpustit nevěru a existenci milenky své přítelkyni dokonce i zatajil.

Paradoxně to byla právě Elizabeth, která v nakreslené podobizně hledaného muže v novinách poznala obličej svého přítele a zavolala na policii. Neváhala se vyšetřovatelům svěřit s podezřením, že randí se sériovým vrahem. To bylo roku 1974.

Kloepfer na policii zavolala ještě dvakrát, v listopadu a prosinci roku 1975. Tehdy s Tedem stále randila, vídali se ale minimálně, protože zatímco ona zůstala v Seattlu, Bundy odjel do Utahu. K dalším hovorům ji tehdy přiměl počet zmizelých a zavražděných dívek v Utahu v době, kdy se tam Ted nastěhoval.

Carole Ann Boone

Ačkoliv se Ted během svého pobytu za mřížemi snažil s Elizabeth několikrát spojit, ona už s ním nechtěla mít nic společného. Útěchu našel v náruči Carole Ann Boone, bývalé kolegyně, která jako jedna z mála věřila až do konce jeho života v to, že je nevinný.

Bundy si u soudu užíval veškerou pozornost a rád z něj dělal divadlo pro všechny přihlížející. Proto, když Carole svědčila v jeho prospěch a popisovala ho jako milého a vzdělaného muže, ji přímo před soudcem a kamerami požádal o ruku. Ona přijala a došlo ke sňatku.

Ačkoliv byl Bundy odsouzen k trestu smrti, na který čekal v cele smrti, jeho ženě se opakovaně dařilo propašovávat mu ve vagíně marihuanu. Spekuluje se o tom, že podpláceli dozorce, aby mohli mít sex. Konec konců i díky tomu počali dceru Rose. Ta se narodila roku 1982 a Ted se jí poctivě věnoval i za mřížemi.

Skrývání

Psal se rok 1986, když Carole Ann Boone podala žádost o rozvod. Mnozí hovoří o tom, že si měla uvědomit, že Ted není nevinný. Ten se navíc s blížícím se datem popravy začal k mnoha odporným činům přiznávat. Svou exmanželku a dceru se snažil v den své smrti kontaktovat, Carole ale hovor odmítla.

Podle některých pramenů měla Carole pod jiným jménem v tichosti zemřít v domově důchodců v Oregonu před dvěma lety. Lidé ji mají popisovat jako ženu, která se bavila háčkováním a sledováním dokumentů o přírodě. Jiní tvrdí, že jde jen o další trik, jak uniknout pozornosti.

Zatímco o Boone se podařilo sehnat alespoň nějaké informace, Rose Bundy není k nalezení. V amerických skupinách zaměřených na zločiny se o ní hovořilo mnohokrát a spousta nadšenců se ji snažila vypátrat, nikdo ale neuspěl. Je ale jisté, že kdyby jednoho dne chtěla o svém otci mluvit, jeho fanoušci, které dodnes i jako sériový vrah má, by byli nadšení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy