Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Sériový vrah Ted Bundy se vrací: Zac Efron přichází jako Zlo s lidskou tváří

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 27 fotografií
šokující film
Byl okouzlující, inteligentní, šarmantní, sympatický, výmluvný, ale především byl vrah. Ted Bundy (†42), sériový vrah aktivní v letech 1973–1978, byl násilník a pedofil, který dokázal proti svým obětem využít toho, že vystudoval psychologii. Věřil, že zmanipuluje i porotu u soudu, před kterým stál, když se na jeho zločiny přišlo. Tak to ale nebylo a v roce 1989 byl popraven na elektrickém křesle. Jeho život si na kameru vyzkoušel Zac Efron, který ho pomyslně vrátil k životu a v kinech se představí jako Zlo s lidskou tváří.

Sériový vrah Ted Bundy se ve snímku Zlo s lidskou tváří nedočkává prvního zpracování životního příběhu. Snímek, kde si nejznámějšího násilníka všech dob zahrál Zac Efron, je však výjimečný úhlem pohledu, z nějž se budou moci diváci na Bundyho podívat. Nejde o klasickou vyvražďovačku, o horor plný krve, ale o film, který vás v kinech emocionálně rozloží. Jde totiž o verzi příběhu Elizabeth Kloepfer, ženy, která se sériovým vrahem žila, milovala ho a jejíž dcerce byl nevlastním otcem.

Elizabeth Kloepfer žila s Tedem Bundym téměř po dekádu normální rodinný život, aniž by měla vůbec potuchy o tom, co její milovaný dělá, když zrovna není s ní. Byla jedinou ženou, která měla k Tedovi natolik blízko, aby zjistila, jaké je monstrum, ale byla tak zamilovaná, že to neviděla. Až časem jí došlo, že muž, se kterým sdílí jednu postel, který vychovává její dceru a se kterým spí, je zrůda. Zrůda, která vraždí dívky a mladé ženy a s jejich mrtvými těly následně souloží.

Případ Teda Bundyho byl v mnohém výjimečný. Byl to vrah, kterého veřejnost považovala za falešně obviněnou oběť a muž, kterého i dnes spousta lidí adoruje i přes fakt, že má s největší pravděpodobností na svědomí okolo 100 životů, i když sám se přiznal jen ke 30 vraždám. Byl také prvním, koho usvědčily otisky zubů, které byly nalezeny na těle jedné z jeho obětí. Kdyby navíc byl zodpovědný řidič, nikdy nemusel být chycen – osudným se mu totiž stalo až zadržení policistou za zběsilou jízdu.

Zac Efron byl za svůj výkon v roli Teda Bundyho oceněn na filmovém festivalu Sundance. Kromě atraktivity, kterou Bundy oplýval, prý dokázal dokonale zahrát manipulativního člověka a psychopata. Lily Collins pak v roli Elizabeth, ženy, z jejíhož úhlu pohledu je film natáčen, prý naprosto exceluje. Půjdete na nový snímek o jednom z nejbrutálnějších a paradoxně nejmilovanějších sériových vrahů na světě do kina?

Související články

Další články