Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Sériový vrah Samuel Little zabil více než 90 žen: Bavil se kreslením portrétů svých obětí

Sériový vrah Samuel Little zabil více než 90 žen: Bavil se kreslením portrétů svých obětí
Zdroj: Profimedia.cz
Krimi
Počtem obětí překonal i ty nejznámější vrahy, jakými byli například Ted Bundy a John Wayne Gacy. Samuel Little, který na konci roku 2020 ve věku 80 let zemřel, se přiznal k celkem 93 vraždám, které spáchal v průběhu 35 let. Policie více než polovinu potvrdila. Nový nejhorší sériový vrah Ameriky si dokonce kreslil portréty svých obětí.

Samuel Little už seděl ve vězení, když se v roce 2018 přiznal k celkem 93 vraždám. Odpykává si tři doživotní tresty a v pondělí vyšetřovatelé FBI potvrdili, že 50 z obětí, k jejichž vraždám se přiznal, má skutečně na svědomí. Než mohlo proběhnout řádné ověřování zbylých 43, Little zemřel.

Nový nejhorší sériový vrah si prý myslel, že nikdy nebude dopaden. Ačkoliv zbytek svého života strávil ve vězení, podle FBI je důležité uzavřít případy všech jeho obětí, aby jejich blízcí a rodiny došli klidu. Jeho smrt to ale komplikuje.

Vraždy

Little začal svou vraždící mánii už v roce 1970 a beztrestně v ní pokračoval až do roku 2005. Jedním z důvodů, proč se mu dařilo vyhýbat se spravedlnosti, byl jeho styl života. Velmi často se totiž stěhoval a míst, kde vraždil, je spousta. Vždy si prý vybíral povolné ženy jako například prostitutky či narkomanky. Problém představoval i nedostatek důkazů.

V počátcích Samuelova řádění nebyla úmrtí žen na pokraji společnosti kdovíjak vyšetřována. U celé řady z nich proto policie předpokládala, že se předávkovaly, nebo jejich smrt prohlásila za nešťastnou náhodu.

Dopadení

Vrah byl konečně dopaden v roce 2012, když k němu policii navedla jeho DNA nalezené u celkem 3 obětí. Ačkoliv tehdy vinu popíral, nebylo mu to nic platné a roku 2014 byl odsouzen ke třem doživotním trestům.

Za mřížemi se Little nakonec přiznal k celkem 93 vraždám, nebylo ale možné mu všechny dokázat. V posledních letech svého života na tom nebyl po zdravotní stránce dobře a skončil dokonce i na vozíku. Bavil se tím, že kreslil portréty svých obětí, některé po činech, jiné pak už ve vězení. Zemřel 30. prosince 2020.

Související články

Další články