Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Sériový vrah miláčkem žen. Šílený příběh Teda Bundyho jde do kin

Zdroj: Archiv
+ Další fotografie
Zlo s lidskou tváří je výstižný název nového filmu, který jde do kin a který popisuje příběh sériového vraha Teda Bundyho. Jeho vražedné řádění, během něhož brutálně uškrtil a posmrtně znásilnil desítky dívek, bylo děsivé. Neuvěřitelný se zdá ale fakt, že si i přes to získal obdiv zástupů žen.

Jeho možná největší oběť přežila. Nikdy jí totiž nechtěl ublížit, byla to Elizabeth Kloepfer, s níž Bundy žil a vychovával malou dcerku a která neměla o jeho činnosti ponětí. Film Zlo s lidskou tváří překvapuje tím, že je vyprávěn právě z jejího pohledu. „Svůj život jsem vložila Tedovi do rukou a řekla mu ‚Postarej se o mě.‘ On to udělal, staral se velmi, já se však cítila, jak se stávám na něm více a více závislou. Když jsem cítila, že mě miluje, byla jsem na vrcholu blaha, když jsem měla pocit, že už mě nemá rád, nebyla jsem nic.“

Elizabeth tušila, že s Tedem není všechno v pořádku, dlouho si však podezření nepřipouštěla. Když na stole našla sekáček na maso či chirurgickou rukavici v kapse kabátu, vždy se z toho dokázal vymluvit a přesvědčit ji, že o nic nejde. Elizabeth Kloepfer ukončila svůj vztah s Tedem Bundym až během soudního procesu.

Po Bundyho zatčení a během procesu vznikla velká skupina jeho příznivců, fanoušků a obdivovatelek. V průběhu procesu se Ted Bundy dokonce oženil s Carole Ann Booneovou a zplodil s ní dceru. K jeho popularitě přispěl i fakt, že jeho proces byl vůbec prvním v americké historii, který byl vysílán médii napříč Spojenými státy. Díky jeho osobnímu kouzlu a šarmu z něj proces vyrobil mediální senzaci.

Filmu samotnému předcházel televizní dokument o Bundym a televizní stanice se po jeho uvedení musela důrazně ohradit proti internetovým příspěvkům divaček. Ty totiž psaly, že Bundy je opravdu sexy.

Související články

Další články