Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Sériový vrah John Wayne Gacy znásilnil a zabil 33 chlapců: Polibte mi, zněla jeho poslední slova

Zdroj: RTL
+ Další 2 fotografie
šílený klaun
John Wayne Gacy byl americký sériový vrah, podnikatel a politický aktivista, známý pod přezdívkou Killer Clown neboli Klaun zabiják. Během pouhých 6 let vzal život celkem 33 mladým chlapcům, kteří před smrtí zažívali neskutečná muka. Gacy byl v roce 1994 ve věku 52 let popraven smrtící injekcí a zatímco před věznicí skandovaly davy, které se těšily na jeho smrt, jeho poslední slova byla „Polibte mi prdel“.

John Wayne Gacy se narodil roku 1942 v Chicagu, byl prostředním dítětem a jediným synem svých rodičů. S matkou měl velmi dobré vztahy, ale otec byl notorický alkoholik a celá rodina s ním zažívala muka. Bil matku i děti. Ani ve škole to John neměl jednoduché, šikanovali ho, protože byl neohrabaný a oplácaný.

Kromě trápení, které Gacy prožíval s otcem, si nesl trauma i kvůli příbuznému, který ho sexuálně zneužíval. V 11 letech se pak praštil do hlavy a začal mít výpadky paměti, jeho otec si ale myslel, že jde jen o výmluvu, proč jít raději k doktorovi než do školy, a bil ho o to víc.

Dospělost

Stejně jako spousta sériových vrahů, i John měl smutné dětství, které pravděpodobně stojí za tím, co v budoucnu svým obětem dělal. V dospělosti ale žil naoko spořádaným životem a jen málokdo by si mohl myslet, že ve skutečnosti nejde o slušného člověka, ale brutálního násilníka a vraha.

Pracoval jako poslíček s novinami, vyjížděl k požárům či nehodám a pomáhal policistům a hasičům, nebo pracoval ve prospěch kostela a vozil lidi na nedělní bohoslužby. Také se oblékal jako klaun a v kostýmu chodil bavit děti na narozeninové oslavy. I k cizím lidem se choval, jako by byl jejich milý příbuzný, byl ochotný se o kohokoliv a kdykoliv postarat.

První špatnosti

John byl impulzivní, a proto když potkal ženu jménem Marlynn Myers, do roka se s ní oženil, zanechal za sebou celý svůj dosavadní život a odstěhoval se s ní do Iowy. Tam byl jmenován manažerem tří poboček KFC a už tehdy se v okolí spekulovalo, že se intimně stýká s mladšími zaměstnanci. Tou dobou přitom už měl dvě děti, syn se narodil roku 1967, dcera o dva roky později.

Gacy byl ve vězení už jednou před definitivním odsouzením, a to za obtěžování a zneužití mladistvého Donalda Voorheese. Sám se přiznal k sexuálnímu zneužívání dalších dvou mladíků a byl odsouzen k 10 letům vězení. Manželka se s ním rozvedla a okamžitě i s dětmi odešla. John je už v životě neviděl.

Ačkoliv měl ve vězení strávit celou jednu dekádu, proměnil se John za mřížemi ve slušného člověka, studenta, vzdělal se v oboru psychologie a pracoval ve vězeňské kuchyni. Proto byl v roce 1971 podmínečně propuštěn za dobré chování.

Řádění

V roce 1972 začalo teprve skutečné a otřesné řádění. Policistům vypověděl, že jako prvního tehdy zavraždil Timothyho McCoye, toho nabral na vlakovém nádraží s nabídkou přespání. Vražda ho vyčerpala, ale zároveň u ní prožil mocný orgasmus, jak sám popsal.

Své oběti k sobě domů lákal pod záminkou příjemné společnosti, dobře stráveného večera, pohlavního styku zadarmo či placeného z jeho strany. Pak je omámil chloroformem, svázal, znásilňoval, mučil a nakonec zardousil provazem nebo kusem látky.

Spadla klec

Dne 13. prosince 1978 se ztratil patnáctiletý Robert Piest. Ten po sobě zanechal vzkaz, že jde na schůzku právě s Gacym. Když se pak nevrátil a policie vraha kontaktovala, řekl, že u něj chlapec nikdy nebyl. Policisté se přesto rozhodli prověřit jeho totožnost v centrálním registru a zjistili, že Gacy byl jednou trestán za zneužívání mladistvého.

Policisté přijeli do Johnova domu a ve sklepě objevili asi třicítku lidských kostí a lidských ostatků. Gacy se na místě přiznal, že zabil 33 mladých mužů a chlapců. Někteří byli na sobě doslova nalepeni. Další 4 jeho oběti byly nalezeny v řece, kam je prý začal házet poté, co ho začala z jejich pohřbívání ve sklepě bolet záda.

John Wayne Gacy byl uznán vinným ze všech 33 vražd a odsouzen k trestu smrti prostřednictvím smrtící injekce. Dne 10. května 1994 byl Gacy v Menardově nápravném ústavu v Crest Hill v Illinois popraven, ještě předtím se ale neúspěšně pokusil o útěk. Jeho poslední slova? Polibte mi prdel.

Související články

Další články