Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Série podivných vypadnutí dětí z okna v Česku: Chlapeček (†1) z Bohumína nepřežil

Zraněné miminko - ilustrační foto.
Zdroj: profimedia
tragédie

Chlapeček, jemuž ještě nebyly dva roky, vypadl v pátek z okna v prvním patře domu v Bohumíně na Karvinsku a utrpěl velmi vážná zranění, dle informací později v nemocnci zemřelo. Za poslední dobu to není poprvé, co vypadlo dítě z okna, během několika dnů vypadly dvě děti v Plzeňském kraji, další vypadlo z okna v Ostravě-Porubě. Po několika hrozivých případech policie apeluje na rodiče, aby nenechávali své děti bez dozoru.

Tragické neštěstí se stalo po 15:00. Chlapeček zřejmě vylezl na židli u otevřeného okna. Okolnosti neštěstí policie vyšetřuje. "Dechová zkouška na alkohol byla u rodičů negativní," řekla Jiroušková.

Na místě zasahovala posádka rychlé zdravotnické pomoci z blízkého stanoviště i vrtulník z Ostravy. "První tým byl u pacienta během čtyř minut od přijetí výzvy k zásahu. Chlapec ve věku necelých dvou let utrpěl při pádu vážné poranění a jeho vědomí se zhoršovalo. Zasahující lékař proto musel provést intubaci dýchacích cest a převést dítě na přístrojem řízené dýchání," uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Vrtulník transportoval dítě do nemocnice v Ostravě. Chlapec však přes veškerou snahu zdravotníků utrpěným zraněním podlehl.

Děti na Plzeňsku

Během posledních dvou dnů vypadly dvě děti také z oken domů v Plzeňském kraji. V sobotu 26. června spadlo velmi malé dítě podle neoficiálních informací asi ze sedmimetrové výšky. Záchranáři dítě ošetřili a převezli do nemocnice. 

V pátek 18. června v Plzni vypadlo z okna asi v patnáctimetrové výšce zhruba desetiměsíční dítě. Jeho pád zbrzdil keř a dítěti se zřejmě nic vážnějšího nestalo.

Chlapeček z Ostravy-Poruby

Přibližně před týdnem policie informovala o případu ročního chlapce, který vypadl ze čtvrého patra v Ostravě-Porubě. Ve vážném stavu byl chlapec převezen do nemocnice a nebylo jisté, zda přežije. Chlapec nyní naštěstí již není v ohrožení života, lékaři mu vysadili léky, které navodily umělý spánek a čekali, až začne chlapec sám dýchat. Rodiče museli zažívat ty nejhorší chvíle v životě, avšak nakonec vše dobře dopadlo a dítě se z umělého spánku probralo.


Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy