Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Seriálová dcera Čestmíra Mázla září v Hlavě Medúzy: Je pro mě velkým objevem, říká Jiří Dvořák

Zdroj: TV Nova
televize
Petra Bučková září v seriálu České televize Hlava Medúzy. Podle slov hvězdného kolegy Jiřího Dvořáka se jedná o špičkovou herečku a velký objev. Ačkoliv je Petra zkušená herečka, role vyšetřovatelky v seriálu Hlava Medúzy ji výrazně posouvá do herecké elity.

Petra se narodila v roce 1978 v Brně, ale vyrostla v Táboře. Divadlo hrála dlouhá léta na Moravě, ale dnes žije v Praze. Po studiích na JAMU byla v angažmá v Divadle Petra Bezruče, v Huse na provázku, v Redutě nebo ve sklepní scéně Divadla U stolu. V roce 2018 získala velmi prestižní nabídku k angažmá do Divadla Na zábradlí, kde hraje významné role. Od roku 2011 se pravidelně objevuje v autorském projektu herce a foodblogera Lukáše Hejlíka Listování.

V současné době se soustřeďuje především na filmovou kariéru a objevila se např. ve filmech koprodukčních, jako byly Home is Here, Alpha Code, Orangentage a další. Zahrála si také v českých seriálech, jako byly Vraždy v kruhu, Specialisté, Polda či Ordinace v růžové zahradě, kde překvapila v roli modelky Nadi Mázlové.

Herečka má státnice z francouzštiny a plynule hovoří anglicky a německy. Díky své jazykové vybavenosti účinkovala také v zahraničních seriálech s velkou sledovaností, jako jsou Carnival Row, Haunted či Soumrak templářů. Hvězda seriálu Hlava Medúzy má potápěčský průkaz a je vášnivou sportovkyní. Tato dáma údajně miluje spolupráci s rozhlasem. V současné době běží v Českém rozhlase krásná rozhlasová hra, kterou v Brně natočila s kolegou Jiřím Dvořákem. Jiří Dvořák před časem uvedl: „Poprvé jsem se při natáčení potkal s herečkou Petrou Bučkovou, která je pro mě velkým objevem. Později jsme společně v brněnském rozhlase natočili rozhlasovou hru Milenec Lady Chatterleyové, což je slavný román s erotickým nádechem. Běží to právě v Českém rozhlase a ta práce mě neuvěřitelně bavila.“

V minulosti působila jako Zdravotní klaun a navštěvovala celých 12 let dětské pacienty v ČR a také v Rakousku. Po zkušenostech uvedla: „Jezdila jsem do nemocnic k dětem i na geriatrie a ocitla jsem se na misi Lékařů bez hranic v Kamerunu. Po zkušenosti z africké polní nemocnice se mi doslova změnil život, blbosti už neřeším."

O této herečce ještě hodně uslyšíme.

Související články

Další články