Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Seriál Zlatá labuť se vrací na obrazovky: Hrdinům půjde o život, říkají tvůrci

Zlatá labuť se vrací na obrazovky s druhou řadou.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 5 fotografií
seriál

Zrada, boj o lásku i o život. To slibuje druhá řada seriálu Zlatá labuť, která divákům představí další osudy oblíbených hrdinů na pozadí těžkých časů léta 1939.  Premiérový díl seriálu, v němž ztvárňují hlavní role Marta Dancingerová, Adam Vacula, Petr Kostka, Beáta Kaňoková, Simona Lewandowska či Kristýna Ryška, odvysílá TV Nova ve čtvrtek 24. srpna 2023 a o týden dříve na Voyo. Uvádí to TV Nova v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.

Dobový seriál Zlatá labuť, který se odehrává na pozadí turbulentních událostí přelomu třicátých a čtyřicátých let minulého století, vstupuje do druhé sezóny. Děj nás zavede do května 1939, kdy už pořádně přituhuje. Nacisté začínají tvrdě uplatňovat svou moc na české obyvatelstvo. Také obchodní dům Zlatá labuť se stává místem, kde jejich běsnění proniká naplno do každodenního života, což přináší do osudů hlavních postav řadu napínavých momentů a nečekaných překvapení.

Co je nového ve druhé řadě?

"Klíčovým tématem druhé série je sounáležitost a udržení lidskosti v nelidské době. Doteď šlo o lásku, teď jde o život," uvedla v tiskové zprávě kreativní producentka TV Nova Klára Follová. Dále prozradila, že nová sezóna nabídne více exteriérových scén, natáčelo se také se zvířaty.

Změny se dočkaly herečky v rolích prodejních asistentek, které oblékly nové letní uniformy. Herečka Marta Dancingerová (31), která hraje prostořekou prodavačku Báru, to potvrdila TV Nova: "Máme nové šaty v jiné barvě a především z jiného, trochu příjemnějšího materiálu.​ Měly jsme rády i ty původní uniformy, které byly moc hezké, ale když v čemkoli strávíte hodně času, tak vás to po nějaké době trošku omrzí. Takže jsme tuto změnu s nadšením přivítaly."

Do osudů hrdinů seriálu zasáhnou i konkrétní historické události. Půjde o fotbalový duel mezi výběry Prahy a Berlína, vlastenecký pochod na horu Říp a bojkot veřejné dopravy.

Kdy dávají Zlatou labuť

Nové díly seriálu Zlatá labuť můžete sledovat od 24. srpna 2023 každý čtvrtek na TV Nova a vždy o týden dříve na Voyo. Celkem se diváci mohou na podzim těšit na 17 nových epizod.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy