Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Seriál Vodník přichází: Oživí víc než 25 LET starou vraždu miminka!

Seriál Vodník přichází: Oživí víc než 25 LET starou vraždu miminka!
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 5 fotografií
KVALITNÍ DETEKTIVKA
V televizní minisérii Vodník bude kriminalistka Marie Výrová vyšetřovat dávno uzavřený nepochopitelný případ vraždy malého dítěte na olomoucké periferii.

Skvěle obsazená detektivní minisérie je již čtvrtou (předposlední) řadou z cyklu Detektivové od Nejsvětější trojice. Režíruje ji Viktor Tauš, scénář napsal Petr Jarchovský, autorem předlohy je pak olomoucký spisovatel a vysokoškolský pedagog Michal Sýkora. Poslední chystanou třídílnou minisérii s názvem Živé terče režíruje jeden z nejslavnějších českých režisérů Jan Hřebejk

Vodníka, ve kterém opět v roli majorky Marie Výrové v hlavní roli exceluje herečka Klára Melíšková, uvidí televizní diváci poprvé na obrazovce České televize v neděli 31. března 2019 na ČT1.

Ta v třídílné minisérii, která vychází z klasické britské detektivní školy a žánrově přesahuje do hororu i psychologického rodinného dramatu, na vlastní pěst vyšetřuje policií dávno uzavřený případ nepochopitelné vraždy malého dítěte na olomoucké periferii. Krutá vražda se odehrála před více než pětadvaceti lety. Znepokojující svědectví Výrovou přiměje, aby se beznadějným případem znovu zabývala a pokusila se očistit nespravedlivě odsouzeného viníka.

Příběh Vodníka se odehrává ve dvou časových rovinách: v časech těsně před sametovou revolucí a v současnosti. Marie nyní odhaluje nedostatky ve vyšetřování tehdejší komunistické kriminálky a důvody, které k nim vedly. Konfrontuje svědky i aktéry zločinu a skládá si postupně obraz dávných událostí. Vodník je nejen napínavou detektivkou, ale i psychologickým dramatem, které ukazuje destrukci vztahů jedné rodiny poznamenané nepochopitelně krutým zločinem, jehož následky ani čas nevyhladí.

Kromě Kláry Melíškové v detektivní minisérii Vodník uvidíte například Václava Neužila, Lenku Krobotovou, Zuzanu Stivínovou, Mariku Procházkovou, Miroslava Hanuše, Miroslava Krobota, Taťjanu Medveckou, Miroslava Táborského, Stanislava Majera, Terezu Voříškovou a další.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy