Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Seriál Ulice v ohrožení: Hustý dým je vidět až nad ateliéry. V místě požáru došlo k výbuchu

 Byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu.
Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
Velký požár zachvátil halu v ulici U Továren a na místě zasahuje několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Policie uzavřela ulici U Továren, byl vypnut přívod el. energie do objektu a hala o rozměrech 20 x 60 m je zasažena v plném rozsahu. Hala je navíc plná pneumatik a tlakových láhví, které vybuchují. Byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu.

Do ulice U Továren byli zavoláni hasiči k obrovskému požáru haly. K požáru došlo kolem jedné hodiny odpolední. Požár se rozmohl natolik, že musely být na místo přivolány posily. Dým je natolik hustý, že je vidět po celém městě.

„Na místě byla zřízena 2 čerpací stanoviště, ale množství vody je nedostačující, takže na místo míří další cisterny,“ informují hasiči na Twitteru. „Na žádost velitele na místo letí vrtulník s bambi vakem, konstrukce haly hrozí zřícením. Chemici zároveň měří množství škodlivin v ovzduší,“ dodávají.

Situace je vážná a byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. V místě požáru došlo k výbuchu a z důvodu bezpečnosti budou hasiči zasahovat pouze z vnější části pomocí výškové techniky. Hoří ve stejné ulici, ve které jsou ateliéry seriálu Ulice.

Hasiči prosí lidi, aby doma nevětrali a nechodili se dívat na místo události. „V okolí začala kolabovat hydrantová síť. Kyvadlová doprava zajišťuje přísun vody na místo. Pomáhá i vrtulník. Zatím neevidujeme zraněné osoby. Na místě je 12 profesionálních jednotek včetně podnikových a 10 dobrovolných jednotek,“ zní poslední zpráva hasičů.

Související články

Další články