Do ulice U Továren byli zavoláni hasiči k obrovskému požáru haly. K požáru došlo kolem jedné hodiny odpolední. Požár se rozmohl natolik, že musely být na místo přivolány posily. Dým je natolik hustý, že je vidět po celém městě.

„Na místě byla zřízena 2 čerpací stanoviště, ale množství vody je nedostačující, takže na místo míří další cisterny,“ informují hasiči na Twitteru. „Na žádost velitele na místo letí vrtulník s bambi vakem, konstrukce haly hrozí zřícením. Chemici zároveň měří množství škodlivin v ovzduší,“ dodávají.

Situace je vážná a byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. V místě požáru došlo k výbuchu a z důvodu bezpečnosti budou hasiči zasahovat pouze z vnější části pomocí výškové techniky. Hoří ve stejné ulici, ve které jsou ateliéry seriálu Ulice.

Hasiči prosí lidi, aby doma nevětrali a nechodili se dívat na místo události. „V okolí začala kolabovat hydrantová síť. Kyvadlová doprava zajišťuje přísun vody na místo. Pomáhá i vrtulník. Zatím neevidujeme zraněné osoby. Na místě je 12 profesionálních jednotek včetně podnikových a 10 dobrovolných jednotek,“ zní poslední zpráva hasičů.